• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Org Tavsiye

Enst.
elektro bağlama
Arkadaşlar biliyorum biraz başınızı ağrıtacağım ama sizlerin tavsiyesi çok önemli benim için. Orgu çoğunlukla saza ritim ihtiyacı için alıcam. Limitimi biraz yükselttim, 1500-1600 civarı.

Korg pa 80
Yamaha a1000 veya or700 (iki yamahanın arasında çok fark var mı bilmiyorum)

2/4 sağlam olsun yeter ve çiftetelli. Klavye ses o kadar önemli değil. Orgcu arkadaşım pa80 den yana. Ama o klavye ve seside düşünüyordur. Birde Faceden satışlara bakıyorum pa80 ciler satarken or700 ile takas olur diyorlar, or700 daha mı iyi? Aklım hep a1000e (çipli) gidiyor, fiyatıda bütçemi sarsmayacak, görüşlerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...
(Korg başlığının içine de yamaha yazdım ama kusura bakmayın, tavsiye için konu başlığı bulamadım)

ARKADAŞLAR PA80 ALDIM, ilginiz ve alakanız için sonsuz teşekkür....

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Org Tavsiye

verdıgın secenektekı aletlerın hepsının rıtmlerı dugunu cok rahat goturur
butcen hangısıne yetıyorsa ve en onemlısı hangısının temızını bulduysan onu al
malum ıkıncı el cıhaz alacaksın

Or 700 akar ..

Merhaba öncelik a1000 ve or700 arasında dağlar var. Pa80 le arasındaki farkada gelirsek or700 flash diskten okur herşeyi. pa80de de harddisk yada usb disket çevirici takarsanız o da disketten yani flastan okur. Fakat Or700 tek tek farklı ritimleri ve sesleri disketten okur pa80 ise usb çeviriciylede olsa sadece set halindeki ritimleri okur. Usb çevirici 115 tl. Piyasadaki pa80 ler or700 lere nazaran daha çok yıpranmıştır. Pa80 in temizi bulma şansınız %40 sa or700 ün temizini bulma şansınız %85 gibidir. Sesle fazla işim olmaz bana daha çok ritim lazım diyorsanız kesinlikle or700 sizin için uygundur. Yalnız alırken aletin v2 plus olmasına dikkat edin yoksa piyadaki çoğu or700 ritmini okumaz.

Moderatör tarafında düzenlendi: