• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Orta seviye Synthesizer tavsiyesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ricardo

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Roland E09
Merhabalar,
Arkadaşlar yeri burası mı bilmiyorum ama açmış bulundum konuyu, benim iyi kötü idare eden bir klavyem var şarkılarda fazlasıyla işimi görüyordu ancak başka şarkılara geçince yetmemeye başladı bu nedenle synthesizer almaya karar verdim acaba tavsiyeleriniz neler, birde orta seviye düşünüyorum malum bütçe ve tercihim 2. el olacak... benim için önemli olan piyano, strings ve lead sesler...

Cevap: Orta seviye Synthesizer tavsiyesi

Slmlar bende Synthızaiser kullanıyorum.Size Korg triton le öneririm.

ne kadar bütçe ayırabileceğinizi belirtirseniz.daha iyi yardımcı olabilirim.

En son yamaha mm6 ile korg triton le arasında kaldım fiyatından dolayı mm6 yı tercih edebilirim, yada bu cihazların ikinci eli değerinde başka şeyler de varsa neleri önerirsiniz...

Merhabalar.

"Yamaha MM6" yerine "Roland Juno di" yi almanı tavsiye ederim."Roland Juno di" MM6 ya göre daha iyi bir "synthesizer"dir.MM6 da Juno Di de güzel ve ekonomik cihazlardır.
İncelemen için bir dosya ve link ekliyorum.
"Roland Juno di" tercihi "Roland kullanıyor olman dolayısıyla" , alışmış olduğun bir markanın klavyesini kullanma avantajı sağlayabilir.

İyi günler diliyorum...

Ekli dosyalar

• JUNO_SPEC.rar
    318.1 KB · Görülen: 408

Hocam Juno Di'yi inceledim gerçekten güzelmiş fakat ikinci eli piyasada pek yok gibi. Bunun dışında bana solo için lead sesler lazım aslında synthesizer istememim asıl nedenide bu, acaba mm6 da bu tür sesler var mı veya Juno Di 'de. Birde mm6'ya galiba sample yüklenemiyormuş, Juno Di ve Triton Le' de yükleniyor mu?
Teşekkürler

Bahsettiğiniz cihazlar çoğunlukla yeni cihazlar. Daha ekonomik bir cihaz isterseniz, elimde bir Korg N5 var satılık. O cihazlardan çok daha uygun fiyata verebilirim.

En son yamaha mm6 ile korg triton le arasında kaldım fiyatından dolayı mm6 yı tercih edebilirim, yada bu cihazların ikinci eli değerinde başka şeyler de varsa neleri önerirsiniz...

eğer mm6 düşünüyorsan yerine ikince el bir MO6 alman çok daha mantıklı....
çünkü ikisi arasında hem saund hem özellik olarak uçurum var....
bak sonradan bana çok dua edersin;)

saygılarımla...

mm6 ile triton le arasında kaldım, mm6 nın ikinci eline bakıyorum zaten :)

Merhaba.

Juno Di yeni bir klavye olduğu için bulman biraz zor;bu konuda sabredersen bir tane düşürebilirsin de.

Juno Di , MM6 gibi aletlerde sampler özelliği yok.Sampler özelliği olan klavyeler hakkında bilgim var dersem yalan söylemiş olurum;çünkü müzisyen değilim.Sampler konusunda tecrübem de yok.

Ama ille de MM6 diyorsan MO6 alman çok daha mantıklı olur.Bence, MO6 yı da iyi incele. 2.el olarak dahi fiyat olarak çok ekonomik olacağını sanmam.

MM6 ile kıyas yapabileceğin klavyeler zaten belli: korg triton le, juno di,Kurzweil KME61,yamaha s03 gibi klavyeler.

Karar senin;doğru tercihi yapacağına inanıyorum.

İyi günler...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 69.6%
  • Kararsızım

Oy: 7 30.4%
  • Hayır

Oy: 0 0.0%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

İyiki Doğdunuz :)

Geri