• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 1x de çıkışlar yardım

havzali_baris

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa80
s.a pa 1x orgu yeni aldım ve bende servo pmr 700 küp anfi var
mono jak takıyorum ses vermiyor çızırtı yapıyor ne yapmalıyım streo jakmı takmalıyım

Stero Neutrik jak kullan.. olmadı mı. pmr 700 küflenmiştir yada bozulmuştur..
benim düşüncem.. geçmiş olsun.. arkadaşlar yardım edecektir..

Yokmu arkadaslar başka bilgisi olan menüde ayarımı var anfide sıkıntı yok orgu takınca başlıyo cazırdamaya org tarafına stereo anfi tarafina mono jak takıyorum

Pa1x de Org tarafına stereo takılmaz left ve right olmak üzere iki çıkış var.mono jackların birini lefte digerini right a takın orgtan gelen kablolarını anfinin stereo girişli kanalına takın.Anfide stereo kanal yok ise normal kanalın line bölümünd takın pan ayarından leften gelenin panını left right an gelen kablonun panıda right yapın.hala cızırtı geliyorsa kabloyu değiştir hala çızırtı yapıyorsa çıkışları tek tek dene hala cızırtı yapıyorsa anfiyi kontrol et hala cızırtı geliyorsa orgun çıkışlarda sorun vardır.

Pa1x de Org tarafına stereo takılmaz left ve right olmak üzere iki çıkış var.mono jackların birini lefte digerini right a takın orgtan gelen kablolarını anfinin stereo girişli kanalına takın.Anfide stereo kanal yok ise normal kanalın line bölümünd takın pan ayarından leften gelenin panını left right an gelen kablonun panıda right yapın.hala cızırtı geliyorsa kabloyu değiştir hala çızırtı yapıyorsa çıkışları tek tek dene hala cızırtı yapıyorsa anfiyi kontrol et hala cızırtı geliyorsa orgun çıkışlarda sorun vardır.
Tşk cevabınız için anfim mono belki düzelir diye kabloların bi tarafını streo yaptırdım gene aynı pan ayarı anfidemi orgdamı

Tşk cevabınız için anfim mono belki düzelir diye kabloların bi tarafını streo yaptırdım gene aynı pan ayarı anfidemi orgdamı
Birde ondeki kulaklık çıkışında takıyorum gene cızırtı var normal stereo jakla kulaklık takıyorum cazırtı kesiliyor anfide mikrofon takılı o cazırtı yapmıyor

Orgun kulaklık çıkışı streo dur. Pan ayarını anfiden yapıyorsun.eğer anfinden stereo giriş var ise pan yapmana gerek yok.

melantin arkadaşımızın belirttiği üzere orgunun left ve right çıkışlarına takacağınız her iki kabloyu da değiştirin yenisini takın eğer durum gene aynı ise sizin orgunuzun çıkış katında bir yanma veya kısa devre problemi var demektir. Geçmiş olsun Saygılarımla,

İnş orgda sıkıntı yoktur kabloları önceki orgumda kullanıyordum herhangibir sıkıntısı yoktu pan ayarında bakcam eve gidince düzelmezse o zaman başka care yok sıkıntı çıkış kartında