• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 1x Pro Hard Disk Hakkında?

• Konbuyu başlatan caxaza
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görülen : 2K

caxaza

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
İyi günler arkadaşlar 2 gün önce pa 1x pro'mun harddiski bozuldu son zamanlarda aşırı ses yapmaya başlamıştı. Pa 1x pro Korg olarak benim ilk aletim size sormak istediğim hard disk'in bozulmasının önüne geçmek için neler yapabilirim. Mesela DİSK menüsünde Hd Sleep Time yani Hd uyku zamanı ne kadar olmalı. Hd koruyucu ayarlar var mıdır orgun sisteminde?

Set editleme ile çok uğraşıyorum ve bu da hard diski yoruyor sanırım çünkü her düzenlemede seti hard diske kaydediyorum. Yardımlarınız için Teşekkür ederim.

Cevap: Pa 1x Pro Hard Disk Hakkında?

Harddisklerin de bir ömrü var bunu en çok etkileyen faktör de sarsıntı . en iyisi SSD HDD alıp takmandir .

Cevap: Pa 1x Pro Hard Disk Hakkında?

PA1X IDE YOLU KULLANIYOR SANIRIM AMA SSD LER SATA YİNEDE BİR CONVERTER LA BU İŞİ ÇÖZERSİN ALTTA BİR ÜRÜN ÖRNEĞİ VERİYORUM

kardeşim yanlış bilgi verme denemedigin şeyi niye adama tavsiye ediyorsun.
arkadaşim bu cihazlar çok hassas 44 pinli her ide girişi olan cihazi tanimaz.mesela ide CF kart her cihazda sorunsuz calismiyor. bilhassa korglarda çok problemli. deneyecekseniz bunu deneyin hem daha ucuz hem olabilitesi yuksek ;)
ide cf convetr bende var ama cf kart yok olsaydi pa1x promda deneyip sana söylerdim ..

Moderatör tarafında düzenlendi: