• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 300 ile ilgili

cengiz_uyduran

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Roland Gv8
Arkadaşlar bu grup muzisyenlerin bilgi ve dayanışması amacı ile açılmış bir grup değilmi zaten parayı piyasadan kazanıyorsunuz. Birbirirmize yardımcı olalım. Yaptığınız bir eser ve çalışma sadece sizi tatmin ediyorsa bunun mutluluk neresinde. şahsen ben set yapmayı beceremiyorum. Yapabilsem insanların beni tebrik etmesi paranın üzerinde benim için.

Cevap: Pa 300 ile ilgili

Pa300 için bir şeyler beklemek hayal ötesine geçmeyecek maalesef. Hiç bir konuda bu kadar iddialı konuşmam ama maalesef pa300 ile ilgili bunu söyleyebiliyorum. Eğer yapılsaydı şimdiye kadar çoktan yapılırdı. Üzerinde çalışma yapılmamış adeta kendi kaderine bırakılmış bir korg serisi oldu.

Pa300 için bir şeyler beklemek hayal ötesine geçmeyecek maalesef. Hiç bir konuda bu kadar iddialı konuşmam ama maalesef pa300 ile ilgili bunu söyleyebiliyorum. Eğer yapılsaydı şimdiye kadar çoktan yapılırdı. Üzerinde çalışma yapılmamış adeta kendi kaderine bırakılmış bir korg serisi oldu.

Omunal üstadım. Malesef çok yanılıyorsunuz. Pa300 ün 32 mb remi açıldıktan sonra, çok güzel set derlemeleri yapıldı, ancak kullanan kişi sayısı sınırlı olduğundan kimse paylaşmaya yanaşmıyor. Şuan pa300 de CE nin sample ve drum seti + 32 mb boş alan var. Ve bu alanada pa800, pa600, pa900 hatta pa3x den bile ritim ve ses atanabiliyor. Ben dönem dönem sahip oluyorum pa300 e ancak şu an elimde yok. Elimde olduğu sıralarda toparladığım seti paylaşırım.

Evet Murat ustaya bende katiliyorum

32 mb yere baya sampel sesleri arti ritim eklenebilir

eyerki 32 mb yer acmasalardi ozaman omural ustanin dedi dogru olurdu

burda bisey daha söylemek istiyorum ritim yazan ustalar sadece büyük mb lik set haricinde kücük setlerde cikartsalar (tabiki ücretli)
kücük hafizasi olan orglarda cok iyi bir yerlere gelir bunu sadece pa300 icin demiyorum hata roland mb si olmayan bk5 or icin bile degisik setler cikartilsa
nekadar iyi olur kulanici acisindan ! (Misal Emo zamaninda pa1 e 32 mb lik set yapmisti)

ben herzaman söylemeye calistigim simdiki piyasada ben gercekten kötü bir org göremiyorum

saygilarimla

Moderatör tarafında düzenlendi:

32 mb ye pa 1x seti sıgdırabilriisniz..
pa 800 veya 3x gibi mb büyük olan aletlerden 1 kit aldınmı kafadan 4 mb gidiyor 5 kit alırsan 32 den bişiy kalmaz geriye .. mantıklı düşünürsek 2 style ile 32 dolmuş gibi oluyor

eskiden 2 kit ile bir çok ritim yazılırdı şimdi değişdi işler ..
bence ce seti iptal etsinler özgür braksınlar kullanıcıları 64 mb o zamn güzel bir 800 seti ayarlanabilir..
pa 300 mantıgı pa 1 x mantıgı gibi birinde emo exb var kaln 32 mb kullnıcıya diğerinde ce var kalan 32 mb kullanıcıya
tek özelliği sistemi yeni başka bir özelliği yok ..

32 mb ye pa 1x seti sıgdırabilriisniz..
pa 800 veya 3x gibi mb büyük olan aletlerden 1 kit aldınmı kafadan 4 mb gidiyor 5 kit alırsan 32 den bişiy kalmaz geriye .. mantıklı düşünürsek 2 style ile 32 dolmuş gibi oluyor

eskiden 2 kit ile bir çok ritim yazılırdı şimdi değişdi işler ..
bence ce seti iptal etsinler özgür braksınlar kullanıcıları 64 mb o zamn güzel bir 800 seti ayarlanabilir..
pa 300 mantıgı pa 1 x mantıgı gibi birinde emo exb var kaln 32 mb kullnıcıya diğerinde ce var kalan 32 mb kullanıcıya
tek özelliği sistemi yeni başka bir özelliği yok ..

CE nin güzel olan seslerini ve ritimlerini kullanıyoruz. Geriye kalan, 32 mb a da gerekli ritim ve sesleri atıyoruz olay tamamdır. Hatta bir çok kitin vuruş sampleleri aynı, onları silebilirsek yer olarak daha çok yer kalıyor. Uğraşmak gerek tabiii birde şu var. Aletin fiyatını unutmamalı. Bu fiyata bir aletten PA900 seti beklemek abesle iştigal olur. Ama pa1x ve pa80 den kat kat iyi setler çıkarabiliyoruz. Sebepse güncel ritimleri okutabilmemiz....

zaten bület usta

her ritim icin ayri ayri drum kit yüzünden ne 64 nede 500 nede 1 gm ram yeri yeterli geliyor

aslinda 2-3 drum kitle bir set yapilsa ozaman kimsenin yüksek ram ihtiyaci olmaz keske ritm yazan ustalar bu konuyla ilgilenseler

birkac drum kit ile büsürü ritim yazsalar

Moderatör tarafında düzenlendi:

CE nin güzel olan seslerini ve ritimlerini kullanıyoruz. Geriye kalan, 32 mb a da gerekli ritim ve sesleri atıyoruz olay tamamdır. Hatta bir çok kitin vuruş sampleleri aynı, onları silebilirsek yer olarak daha çok yer kalıyor. Uğraşmak gerek tabiii birde şu var. Aletin fiyatını unutmamalı. Bu fiyata bir aletten PA900 seti beklemek abesle iştigal olur. Ama pa1x ve pa80 den kat kat iyi setler çıkarabiliyoruz. Sebepse güncel ritimleri okutabilmemiz....

ce setin güzel seslerini ve begendiğin ritimleri aldık diyelim .. cihazdaki hafızaada 16 mb yer açtın diyelim .. peki oraya istediğin ses yada kitleri atabiliyormusun .. cüneytin seti haricinde..

ce setin güzel seslerini ve begendiğin ritimleri aldık diyelim .. cihazdaki hafızaada 16 mb yer açtın diyelim .. peki oraya istediğin ses yada kitleri atabiliyormusun .. cüneytin seti haricinde..

Ce nin setinden birşey silerek yer açamıyoruz. Benim demek istediğim CE nin setini kimse kullanmiyor ve sadece 32mb a bişeyler yapmaya çalışıyor. CE nin güzel olan bir çok seti ve ritmi var, onlarla birlikte 32 mb kullanabiliriz. Birde drum kitlerden, vuruş silmeyei becerebilirsem, herşey değişir. Bunu pa300 de becerebilirmiyim daha deneyemedim. Korgun kötü tarafı her rtime ayrı durum kit olması.

Arkadaslar tamam pa300 32mb Cok seyler beklenemez,ama Ben bunla duyun caliyorum,nedir vahde 800setinden bir Vahde alin,iki dort zaten kolay yazin,5/8 kopualayin yok yapamiyorsaniz alin size bozok_yo@hotmail.com