• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 500tr SD kartı görmüyor.Lütfen Yardım edinn??

mehmet11311

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Korg Pa800
:cool: Merhaba arkadaşlar.23.02.2015 tarihinde pa 500 tr aldım.sıfır daha orjinal.fakat set yüklemeye çalıştım,sd kartı taktım okumadı :mad: sebebini bilen lütfen yardımcı olsun ya ??? :confused: :confused:

Cevap: Pa 500tr SD kartı görmüyor.Lütfen Yardım edinn??

Konuyu açtığın yere iyi bak fl studioya açmışsın uygun yere taşıyorum daha dikkatli olun.

Merhaba kardeşim taktığın hafıza kartının SD kart olması gerekiyor. Farklı türdeki kartları okumuyor. Farklı türden kastım şimdiki mikro SD kartların çoğu mikroSDHC ve mikroSDXC uzantılı. Hafıza kartının sadece "mikroSD" olması gerekiyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

sd hc kart yapıları farklı ondan belki, birde ben 8 4 2 gb denedim algılamadı,şu an zor buldugum 256 mb bi kart takılı üzerinde ve onu çalıştırdı sadece.512 256 felan bulun bence biraz zor ama araştırınca oluyor

sd hc kart yapıları farklı ondan belki, birde ben 8 4 2 gb denedim algılamadı,şu an zor buldugum 256 mb bi kart takılı üzerinde ve onu çalıştırdı sadece.512 256 felan bulun bence biraz zor ama araştırınca oluyor

Yanlışın olmasın sevgili kardeşim 2 GB kartı rahat görüyor ..Benim ilk kartım 2GB idi gerçi şimdi 512 MB kullanıyorum .Birde kartı klavyeye takınca klavye üzerinde formatlayın derim .Saygılarımla

Onunal hocamın dediği gibi 2 gb yi çok rahat okuyor yanlız şöyle sıkıntıları var klavye açıkken kartı taktığınızda okumuyor bu nedenle klavye kapalıyken takın ikinciside kartın adaptörünün sağlam olduğundan emin olun adaptördeki en ufak temassızlık bile klavyenin kartı okumamasına neden oluyor.

arkadaşlar pa500 tr lerde genel bir sıkıntı bu çözümü kartı bir iki kere tak çıkart yapın ekranda wait yazısı çıkınca kartı okuyacaktır.

Arkadaşlar yardımcı olduğunuz için teşekkürler.yorumlarınızı okudum.hepsini denedim.en sonunda oldu.SD değilmiş kartım.