• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA 600QT hafizasi

cemal32

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa 600 QT
Degerli dostlar,
sizlerin tarifi dogrultusunda,PA 600 QT orgumun Sound Edit >Menu >User pcm Samples tuslarina basarak bir sayfaya ulastim.Burada yazilanlar aynen soyle.
SAMPLES 1774
DRUM SAMPLES 1093
MULTI SAMPLES 70
AVAILABLE MEMORY 7.69 KB

Acaba Available Memory 7.69 kb yazan yerdeki rakam,orgun hafizasinda kalan yermi ?? Eger kalan bu 7.69 kb ise,orguma saz sesleri yukleyebilirmiyim??BU isde bayagi acemiyim kusuruma bakmayin
ilginize simdiden tesekkurler

Cevap: PA 600QT hafizasi

fazla ses yükleyemessin en fazla sesn boyutuna göre 2 tane

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mb değil yalnız kb. 7 kilobayt a birşey yükleyemezsiniz. Hafızadan yer açmak için önce user sound (user1, user2 ve user dk) silmelisiniz, daha sonra user pcm sample bölümüne tekrar gelip delete not assigned sample a tıklayarak ramde bulunan fakat kullanılmayan sample ları silmelisiniz.

Mb değil yalnız kb. 7 kilobayt a birşey yükleyemezsiniz. Hafızadan yer açmak için önce user sound (user1, user2 ve user dk) silmelisiniz, daha sonra user pcm sample bölümüne tekrar gelip delete not assigned sample a tıklayarak ramde bulunan fakat kullanılmayan sample ları silmelisiniz.
Volkan kardes,bilginiz icin sagolun.Bu silme isi bana biraz karisik geldi.Bende sanmistimki ses veya ritim sec Delete:p demek degilmis.En iyisimi ben fazla kurcalamayip, orgdakilerle yetinmeye bakim ;);)

:) 7 mb :) 7 kb olsaydı nokta olmazdı yada noktadan sonra kb değilde bayt yazması gerekirdi.. yoksa yanlişmı hatırlıyom ben yaavvv :)

Yeni serilerde nokta var diye hatırlıyorum, hafızada mb yer var yoksa açıp cihazı bakıcam :) neyse mb ise dediğin gibi, kb ise dediğim gibi işte :)

volkan abi pa600 de sesleri silince hafızada yer açılmıyor bunu nasıl yapıyorsunuz bi kısayol falan var mı.

Sample silmelisin kardeşim, sesi silince kaynağını, yani ramdeki sample silmiş olmuyorsun. Önce istenmeyen sample ı kullanan tüm sound lar silinmeli, ardından yukarıda anlattığım gibi delete not assigned samples seçenegi ile boşa çıkardığın o sample yada sample lar silinmeli. V2 yüklersen sample editörde geliyo cihazına, tek tek direkt sample da silebiliyorsun.

Volkan kardes,bilginiz icin sagolun.Bu silme isi bana biraz karisik geldi.Bende sanmistimki ses veya ritim sec Delete:p demek degilmis.En iyisimi ben fazla kurcalamayip, orgdakilerle yetinmeye bakim ;);)

Aslında çokta karışık değil. Sesi 3 katman olarak düşün,

1 en üst katman performance, kasada sağdaki ses bankakarına tıkladığında karşına çıkan sesler.
2 o bankalardan bir ses seçtiğinde ana ekranda upper 1, 2, ve 3 e gelen soundlar. Sound tuşuna basarakta bu kısma ulaşabilirsin.
3 o soundları oluşturan sample lar. Bu sample lar rom yada ram de olabilir. Rom cihazın kendi hafızası ve bu kısımda silme veya yükleme yapılamıyor. Ram ise kullanıcıya tahsis edilen değiştirilebilir hafıza. Yer açmak için bu kısımdaki sanple lardan silmemiz gerekiyor. Herhangi bir sample ı birden fazla sound kullanıyor olabilir.
Kısacası performance soundlardan, sound ise ramdeki asıl kaynak olan sample lardan oluşuyor. Bu sample ları silince yer açılıyor. Aynı şeyler davul kit, yani user dk içinde geçerli.