• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 80 koma ayarları

oguz.28

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
-
merhaba trakya müzik severler pa 80 de normalde pad tuşlarından koma veriliyordu.
alete 2 kere format attım ve örneğin pad 1 e quarter tonu kaydettim ve her alet açıldığında pad 1 e bastığımda koma olmuyor.

sonra alete tekrar baktığımda quarter tonun pad 1 e kayıt olmadığını görüyorum

ve defalarca format atıp tekrar yüklememe rağmen quarter ton pad 1 e kayıt olmuyor bu sorunu nasıl çözebilirim.

yardımcı olursanız sevinirim

Cevap: pa 80 koma ayarları

PAD’lara Hertür Ses ve Koma Yetkisi Verme İşlemi
Pad’a koma yetkisi vermek için ana ekranda iken menü ye bas. Ekranda sağ alt kısımda input pads diye bir seçenek çıkar. Sayfa 23’e gir veya tempo/value düğmesini bir tık çevir. Karşına pad seçenekleri çıkar. Oradan misal, koma fonksiyonunu 1 nolu pad a vermek istiyorsun. Ekranın yanındaki 1 no’lu pad’ın önündeki tuşa bas. Ve tempo tekerini yavaş yavaş çavirerek *QUARTERT seçeneğini bul, 2 nolu tuşa bas, Laurhing seçeneğini bul, 3 nolu tuşa bas ve tempo tempo/value düğmesini cevirmek koşuluyla yeah seçeneğini bul, 4 nolu tuşa bas ve gene tempo value düğmesini çevirerek Applause seçeneğini bul ve sonra exit tuşuyla çık. Bu şekilde pad1 e koma yetkisi, pad2’ye bayan gülme sesi, pad3’e erkek yeeehh sesi, ve pad4’e alkış sesi vermiş oldun kolay gelsin.

Pad ayarlarını yaptıktan sonra globale kaydetmek gerekir nasılmı?
Global bölümüne kayıt yapmadan önce pad kilidini (pads lock) açık (on) duruma getirmelisiniz. Ayrıca bunu Performance 1-1'e kaydetmelisiniz.

Cevap: pa 80 koma ayarları

abi o dediğiniz uygulamaları yaptım global ayarlarını kaydedemedim o nasıl oluyor ?

Formattan sonra bi turlu koma veremiyom bide klavye sesi faliyete girmiyo kisip yukseltmiyo sesi

Setin kitleriyle oynadin ama