• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 80 ritim+ ses birleştirme yardım

sevcen_ank

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Arkadaslar konuyu formlarda okudum fakat bı sonuca ulaşamadım eski konu olduğu icinde cevap bulamadım kusura bakmayın.yeni bı pa 80 aldım iki sorum olacak 1. İki sesi ornegin mey + sazı aynı anda çalmak istiyorum.arkadaslar açıklamış ama programdan sesi seç diyor benim almak istediğim sesler performansta oradan aldığım zamanda olmuyor. Bunu biri detaylı bı sekilde anlatabilirse çok mutlu olurum

2 ) ayrıca davul ritimlerini beğenmiyorum birde ritim yazmayı org açılışından itibaren anlatırsa çok mutlu olurum .ilgileriniz için çok teşekkür.

Cevap: Pa 80 ritim+ ses birleştirme yardım

hayırlı olsun şimdi iki tane ses var biri programda ikincisi performance şimdi pa 80 de üç tane ses birleştirme mümkün şimdi senin örneğinden vereyim mesala mey+saz önce performancedan meyi al daha sonra karşına ana ekran gelecek o mey sesinin altında iki tane daha ses olur ikinci sesin sağ tarafındaki ekrandaki küçük düğmeye bas şimdi program tüşüna basıyosun ve card tuşunub altakı ışık yanacak şekilde bas user 1 ve user 2 den mesala saz sesini seç şimdi o sesin 2. ses olarak atandığını göreceksin 3. ses içinde aynı işlemi yap performance karta ait sesleri program ise orgun kendi seslerini ifade eder ama program tuşuna basarsan orga ait sesleri seçmek için card tuşunun üsteki ışığını yakacaksın card tuşu ses düğmelerinin birincisinin(sax piano) nhemen solunda sen eğer istersen ikinci ve üçüncü ses olarak orgun orjinal seslerinden de atayabilirsin bunun için aynı işlemleri yapacaksın ama bu sefer card tuşunun ustteki ışığını yaktıracaksın kolay gelsin müzik dolu günler

Moderatör tarafında düzenlendi:

ayrıca eğer davul ritimlerini beğenmiyorsan ritime farlı kit atayabilirsin şimdi onu anlatayım ekranın sol alt köşesinde trk select diye yuvarlak küçük bi tuş var org ilk açılınca ona basıyoruz karşımıza farklı bir ekran gelir soldan en yukardan iki tane bölüm drum kite aittir birinci drum kiti değiştirmek istediğimizde soldan en yukardaki
davul kitnin solundaki küçük düymeye basıp card tuşunun altındakı ışığı yaktırıp user dk tuşundan istediğin drum kitle değiştirebilirsin gene ekranın sol üstten ikinci küçük tuşuna basarsan ikinci drum kite geçtiğini görürsün gene aynı şekilde user dk tuşuna basıp istediğin drum kiti ritime atayabilirsin

Hocam ilginiz icin cok tesekkeur ederim yureginize saglik