• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 80 yardim lutfen

mematiorg

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Arkadaslar kart a format atip yeni bi kart yukledim yeni set. Simdi her sey guzel sorun acor basmiyo sol tuslar syncro start stop yapmiyo ne yapmam lazim ritmlerde alt yapi cikmiyo. Lutfen yardim

Cevap: pa 80 yardim lutfen

Yokmu yardim edicek . . . Lutfen.

Orgun sol üstündeki upper-lower -split tuşlarını basarak dene, olmassa ritim seçiliyken ekranın sağ altındaki yuvarlak tuşa bas (org önümde olmadığı için tuşların adlarını bilemiyorum) ve ritimin akorları seçilimi değilmi veya akor tanımlımı bak, hepsi tamamsa disketini orgda formatlayarak tekrar seti diskete at ve yükle, yine olmassa tekrar yaz.

Upper lower split tuslariyla denedim geldi acor bu seferde bastigm her tuşla syncro start stop calisiyo acik ken. Normalde soldaki 2 oktave basinca ses cikmiyodu simdi sagdan sola butun klavyeden ses cikiyo. Acor bolumunden de acor bassa bile kalin ses ciki yo cikmawasi lazim.

Hatta benim formattan once tek tusla acor calisiyodu simdi 3 lu bile yok. Upper split o tuslar nasil olmali normali hangisi acik olmali

Formatta global ayarların uçtuğu için site üzerinden düzgün bir set indir ve içindeki sadece global dosyasını yükle. İzleyeceğin adımlar;
Disketi orga tak ve ardından,
DISK tuşuna bas,
Load'a bas, disketteki setin çıkacak karşına,
Open'a bas,
GLOBAL yazan klasörü bul,
LOAD de tamamdır.

LOWER ve SPLIT'in aynı anda yanması lazım, org önümde olmadığı için tam emin değilim.

Tamam dir cok saolasin denıcem tek tusla da degisiyordu acord ole olurmu global yukleyince

Çok zor çünkü genelde hep 3 tuşa ayarlanır, ama global ayarlarından kendin tek tuş yapabilirsin.

Kartı çıkarıp başka bir set yükle eğerki düzelirse yüklemiş olduğun sette sıkıntı olabilir onuda editlemen lazım yok eğer olmazsa sistemsel bir hata değil donanımsal bir hata büyük bir ihtimalle saygılar