• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA 80

Gokhan25

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa 80
Merhaba arkadaslar ismim Gokhan ,yurtdisinda fransa 'da yasiyorum evli iki cocuk babasiyim.Plastik enjeksiyon ustasiyim.Muzige gelince yaklasik bir 7 sene kadar pa 800 kullandim ne yazikki maddi durumum el verisli olmadigi icin satmistim.PA 80 almayi dusunuyorum .araniza katilmaktan memnun oldum

Aramizda pa 80 kullanan arkadaslar varsa biraz yardimci olabilirseniz sevinirim.PA 80 icin hangi seti onerirsiniz ,icinde cevo nunda oldugu bir set varmi aramizda kullanan arkadaslar formda.Satin alacagim PA 80 de hard disk mevcut ,flashcard ,disket ,birde harmonisor vocal.

Ömer set kullanıyorum içinde cevo taban olmayabiir ama kitleri güzel pa800 e yakın buluyorum tabi şimdi pa 80 ile pa800 farklı ama en çok bu set bana pa800 hissiyatını verdi tabi cevo taban seviyorsanız o da sizin zevkinizdir o biraz daha yumuşak gelebilir kitleri daha hafif ama pa800 kullandıysanız bi ömeri deneyin derim ben iyi günler

Eyvallah kardes , Tessekkür ederim mesajimi yorumladigin için .You tube den izlemistim cevo tabanli bir set wahdeler müthis o yüzden cevo tabanli yazmistim ama tabiikide kullananlar daha iyi bilir.Simdi arkadaslar sizce Pa 80 mi pa 800 ü tekrarmi seçmeliyim .Pa 800 ü yaklasik 8 sene kadar kullandim yani ritim rötuslari olsun set düzenleme format atma kmp atma .Bir kere ram yaktim onu dahi kendim degistirdim .Yani sizin anliyacaginiz yüz 80 nini çözmüstüm .Ama pa 80 de henüz daha bir set bile yüklemesini bilmiyorum.gönlüm pa 80 den yana niye diye sorarsaniz pa 80 nin daha bir canli buluyorum dinledigimde bu drum vuruslari olsun sesler olsun . Bilmiyorum arkadaslar yardimci olursaniz sevinirim

İlk kullandığım klavyelerden biridir. Cevo 16 mb ve 8 mb olmak üzere iki ayrı varsıyon kartı var. Hala o cevo tabanlı setin tadını alamadım hiçbir klavyeden. Temizi var ise tavsiye edilir. 16 mb bir kartla kullanın. birde disket sürücüsü yerine usb sürücüsü takılıyor. Eğer bulabilirseniz tavsiye ederim. Alet sample alır. tuşesi güzeldir kullanımı kolaydır. tek dezavantajı disketle backup yüklemek işkence olabiliyor. set yüklemek için kartın tabanını değistirmeniz gerekiyor ornegin; Erol kart tabanlıysa oun setlerini Cevo tabanlıysa onun setlerini yükleyebiliyorsunuz. taban dediğim kartın içindeki drum ses bankaları. yani Backup dosyaları bunları karta tek tek yüklemeniz gerekiyor 10 15 backup dosyası. en sonunda da seti yüklüyorsunuz. set ve ritim yüklemek kesinlikle pa800 den çok daha zor ve zahmetli bir iş göz önüne alın derim. Saygılar....

Son düzenleme:
tessekkür ederim cankut -95 Tavsiyelerin için .Evet tabikide pa 80 e set yüklemesi pa 800 e göre daha bir hazimli ee gülü seve dikenine katlanir demisler.Hem ayrica anladigima göre pa 80 e saz ile mikrofonu ayri ayri takip ikisinide çalabiliyormussun ayri ayri girisleri varmis ama pa 800 de ben sazi mikrofon girisine takip çaliyor öyle çaliyor idim.Taban dediniz set drum kitler ise bu pa 800 dede ayni idi .mesela herhangi bir setten ritim begendiginizde o ritimi kendi setimize yüklemek istedigilizde drum kitleri ileri ile birlikte almak zorundaydik

tessekkür ederim cankut -95 Tavsiyelerin için .Evet tabikide pa 80 e set yüklemesi pa 800 e göre daha bir hazimli ee gülü seve dikenine katlanir demisler.Hem ayrica anladigima göre pa 80 e saz ile mikrofonu ayri ayri takip ikisinide çalabiliyormussun ayri ayri girisleri varmis ama pa 800 de ben sazi mikrofon girisine takip çaliyor öyle çaliyor idim.Taban dediniz set drum kitler ise bu pa 800 dede ayni idi .mesela herhangi bir setten ritim begendiginizde o ritimi kendi setimize yüklemek istedigilizde drum kitleri ileri ile birlikte almak zorundaydik

evet çalabiliyorsunuz ayrıca çok kanaldan mixere baglayıp tek tek 3x teki gibi bass drum kit akumpanya ses seviyelerini açıp kapatabiliyorsunuz konu linkini aşağıya
atıyorum incelersiniz.

Rica ederim dinlediğiniz cevo videosunun linkini yazarsanız ben de dinlerim. İyi günler

Herkese merhaba degerli müzisyen arkadaslar,Arkadaslar pa 80 de pa 800 de oldugu gibi ritim kayit yapma gibi bur imkan varmidir ,?Baglamaci bir arkadas ritim re karar sesi ritim istiyir benddn o hüzden Simdiden tessekkürler