• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 800 caldıgım midi performansını nasıl kaydederim org a ?

saliverdim

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
bir sarkı calıyorum ve bunu aldıgım sekliyle .mid oalrak orga kayd etmek istiyorum ama kayıt tusunu bulamadım.
record var ama record daki menuler konumla ilgili değiller
frown.png

klavye başında değilim ancak yanlış hatırlamıyorsam sequence moduna geçerek (style play, song play, sequence, sound) buradan record tuşuna basarak midi kaydı yapabiliyorsunuz...

Kardeşim, ana menude ritmi secip sequencer tuşuna bas. Ardindan record tuşuna bas. Karsina 3 secenek cikacak 1. Si kaydettigin midinin uzerine kayit yapmak icin 2.si yeni bir midi yazmak icin 3.su midi akor vs ayarlarin hatali ise duzeltmek icin. Sen 2.yi secip start stopa basip yeni midiyi kaydetmeye baslayacaksin. Çaldın bitirdin start stopla cik. Sag ust tirnaktan save yap. Midin artik oluştu. Hatalı yerler varsa 1 ve 3. Seçenekler ile duzeltip tekrar save yaparsin. Ana ekrana dönüp song playe caldigin ve kardettigin midiyi secersin. Playe basarsin calar. Sana 3 link vereyim. Izle. Midinin kitabini yazdim ;)

Bir iki midi videosu daha var orada. Onlara bakarsin. Anlatimlar pa900 e gore ancak pa800 de de yuzde 99 ayni.

Kanal benim abone olursan sevinirim.

Allah tuttugunuzu altın etsin :) yaptım oldu.birşey daha merak ediyorum.

midi song kayd ettim cubase e attım kanal kanal cıktı mukemmel.peki bunu online olarak yapamazmıyım ? yani pa 800 cubase e bağlı olsa ?
midi song u flash disk e atıp pc ye cubase e tasımaktan kurutlurum ve editlerim daha hılzı olurdu

Allah tuttugunuzu altın etsin :) yaptım oldu.birşey daha merak ediyorum.

midi song kayd ettim cubase e attım kanal kanal cıktı mukemmel.peki bunu online olarak yapamazmıyım ? yani pa 800 cubase e bağlı olsa ?
midi song u flash disk e atıp pc ye cubase e tasımaktan kurutlurum ve editlerim daha hılzı olurdu
Kardeşim youtube yorumuna yazdim. Cubase maalesef bilgim yok. Bilenler yardim edecektir. Hayrli olsun.

Kardeşim youtube yorumuna yazdim. Cubase maalesef bilgim yok. Bilenler yardim edecektir. Hayrli olsun.
evet cubase den vazgeçtim ve cok tesekkur ederim harika bilgiler verdiniz.

ben sadece kayıtta iken istediğim zaman kaydı durdurmak ve song kayd etmeden üstüne hemen baska bişe calmak istiyorum ona urasıyorum suan tesekkurler tekrar

Kaydedip te ustune de bisey yazabilirsin kaydetmeden de. Midiyi yazdin, ve ciktin. Midi sayfasinda yani sequencer sayfasinda yukaridan midini sec ardinda. Recorda bas. Ardindan multitrack sequenceri sec. Play pause ile midini baslat. O sayfada owerwite ve overdub var. Overdup eski caldigin ayni kanalin ustune devam etmedi saglar. Overwrite ise diyelim ki kemanla caldin ama begenmedin owerwriteyi secince kemani silerek ustune yazmaya devam eder. Videolarda ust uste yazma var kisa kisa gecmisimdir onlari. Detayli izle dostum. Midi uzerine milyonlarca kayit alabilirsin. Saglam bir mp3 kaydi icin korgdaki midi sayfasi cok fazla kisi tarafinan kullanilmasa veya bilinmese de mukemmel bir ozelliktir. Kanalda benim islami kayitlar var. Onlarin hepsini midi sayfasiyla yaptim. Izlemeni tavsiye ederim

hocam kayıt sırasında vazgeçmede yok diymi ? illa kayıt ediyor stopda yok zaten :):) tekrar kayıt etmek istediğim zaman taa en basa donuyorum herseyi silerek :(

Diyelim 5 dakikalik muzigi caliyorsun. 3 dakika caldin hata oldu. Geri cik. Orda zaman isareti kutusu var. Oraya merela 45 yaz. 45 ten itibaren calmaya baslar. Boylece caldigin yer bosa gitmez, devam edersin

Diyelim 5 dakikalik muzigi caliyorsun. 3 dakika caldin hata oldu. Geri cik. Orda zaman isareti kutusu var. Oraya merela 45 yaz. 45 ten itibaren calmaya baslar. Boylece caldigin yer bosa gitmez, devam edersin

bu dediğiniz new song olusturlduktan sonramı oluyor acaba ? cunku ben sol tırnakta sadece exit from record goruyorum . orada bir stop olsa idi ve caldıgımın üzerine calmaya devam etseydim derdim bu aslında.kafam basmıo birazda sanırım