• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 800 mü Pa 2x mi ?

mehmet11311

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Korg Pa800
Merhaba Arkadaşlar 1-2 hafta sonra klavyemi değiştiricem.fakat karar veremedim.Pa 800 le Pa 2x in arasında
kaldım.2 klavyenin arasındaki farklar nedir.Ne gibi özellik taşıyor öğrenmek isterim.Şimdiden Teşekkürler. :)

Cevap: Pa 800 mü Pa 2x mi ?

sanirim ilk yorum bana nasip oldu :) Kendim halen pax2 bulunduruyorum,ayni seri gibi gözüksede pax2 nin ritim ve ses olarak daha bi dolgun cikis verdigini biliyorum.Mesela ayni ses ve ritimleri denedigimizde pa800 biraz daha ciliz ve metalik verdigini bizzat test ettim.Tek sorun pax2 nin agir olusu.Sayet acik alanda müzik yapacaksan bence hangisini alsan olur derim...

Cevap: Pa 800 mü Pa 2x mi ?

farkları söyliyim pa2x ağır uzun ekranı motorlu metal kasa daha sağlam ve dayanıklı pa800 üzerinde kolonları var plastik kasa ekran sabit 61 tuş switchler daha derli toplu iç donanım olarak %90 aynı sound farkı yok sadece daha kaliteli durduğu için psikolojik daha iyi sound veriyomuş gibi gözüküyor çünkü ses kartları effectler eq band herşey aynı pa2x in tuşeleri de kaliteli ağır olduğundan çalarken daha iyi bir parmak hissi verdiğinden daha iyi çalıyormuşsunuz gibi oluyor ve daha iyi çalıyosunuz tuşeler etkiliyor parmak hareketlerini. yani aslında pa800 pa2x pro nun pro olmayan hali gibi düşünebilirsin zaten o yüzden pa2x in normal modeli çıkmadı çünkü pa2x pa800 den devşirme bir alet.