• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 800 ritim yazma

• Konbuyu başlatan wade21
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 2
  • Görülen : 2K

wade21

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Pa 800
Selam arkadaşlar,
Benim sorum şu: Korg Pa800'de ritim ya da pad yazmaya çalışıyorum. Fakat kaydettikten sonra ses çok az çıkıyor. Kanalın kendi potansını 127 yapsam da, expression'u maksimum yapsam da, event edit'ten tek tek sesleri 127 yapsamda sonuç alamıyorum. Bunun başka bir yöntemi var mı acaba? (Fabrika ritimleri normal ama kullandığım setteki ritimler yüksek sesli. Onlar için bir pad yazdığımda ritmin içinde duyulmuyor bile. Pad ses ayarını da sona getirsem fayda etmiyor.)

Cevap: Pa 800 ritim yazma

Ana ekranda volüm sekmesini açın ve Tarck Sel. tuşu ile drum, perc ve acc seslerini yükseltip sağ üst menüden "Write Current Style Settings" seçip onayladıtan sonra deneyin bir de...

Cevap: Pa 800 ritim yazma

Cevap için teşekkürler... Sesleri bahsettiğiniz gibi yükseltsem de ritim hâlâ baskın durumda. Özellikle pad yazdığım zaman ritim içinde sönük kalıyor. Belki de kitler arasındaki ses dengesizliğinden de kaynaklı olabilir.