• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yardım Pa 800 seslerde kesilme sorunu

Levent22

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Pa 800
Arkadaslar iyi aksamlar diliyorum.. Pa 800 cihazımda ilginc bir sorun olustu sesler tuhaf cıkıyor pitch bend arızasındaki gibi kayıyor ama pitch bend saglam potları yeni degistirdim ozellikle gitar seslerinde sanki cift ses var nylon gitar dnc sesini sectigimde pitch bende dokununca ses kesiliyor bircok tustan ses gelmiyor bazı tuslar calısıyor ornegin son oktavda hic ses cıkmıyor sadece cok az bir tel sesi geliyor shift+ star stop yapınca normale donuyor yada sesi acınca bazı tuslar sag hoparlorden bazıları sag hoparlorden ses veriyor diger seslerde kesilme yok sadece gitar sesinde keslime oluyor ama diger seslerde kaymıs gibi normal degil ritmlerde sorun yok normal calısıyor bu kesiklik yapan ses saund kısmından girince normal calısıyor ama calma kısmına gelince bozuluyor pitch bend potanslarını degistirdim tusların hepsinin lastiklerini temizledim hatta pitch bend kablosunu komple cıkarıp denedim yine duzelmedi aklıma anakart arızası geliyor artık yada tusların altında velocity kartı var buda olabilirmi boyle bir sorun yasayan oldumu ne yapabilirim tesekkurler.....