• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 800 setlerini pa 500 de deneme

ZAFER 1983

Altın
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA 800 PA 500 TR
arkadaşlar bizzat tarafımdan denendi pa 800 setlerini pa 500 tr ye yükleyip küçük oynamalar ile okutabilirsiniz,

yüklemek istediğiniz pa 800 setini pa 500 tr kartına yükleyin,
kartı orga takın,seti bulun ve open seçin,

seti açınca şimdi karşımıza saund song perfor pad pcm style v.s çıkacak,

biz şimdi bu setin için sadece PCM VE MULTİSMP olanı yüklemeyeceğiz,

geri kalanını tek tek yükleyeceğiz,

misal global seçin load deyin,sonra saund seçin load bu şekilde tek tek yükleyin,

yükleme bitince performdaki seslerin bazıları çalışmayacaktır çalışsa bile yerinde başka ses olacaktır
nedeni şudur,
pa 800 ün sampler seslerinin olduğu sesler çalışmaz genelde,
çalışmayan seslerin yerine pa 500 tr samplerleri yerleştirin o zaman süper oluyo,misal çalışmayan elektro seslerin yerine pa 500 tr sample elektrolarını atayın süper sesler elde edeceksiniz,

ritimlere gelince,
çalışmayan ritimler varsa ritimlerin kitlerini pa 500 tr kitleri ile değiştirin,pa 800 ün bazı kitlerini okuyo pa 500 tr,

bizzat tarafımdan denendi çok güzel ritimler ve sesler çıkıyo ortaya kendinize güzel setler oluşturabilirsiniz,

Cevap: Pa 800 setlerini pa 500 de deneme

Performanslar sağlıklı çalışmaz. Pa800'ün performanslarını yüklediğinizde performansa atanmış olan sesin adresi farklı olursa efekt değerleri bozuluyor. Misal Pa800 de 4telli performansına user 1 de page 2 de 12. ses olan 4 telli atanmış. Siz gidip user 1 page 3 de 26. ses olan 4 telliyi atarsanız efekt değerlerinin değiştiğini göreceksiniz. Performansa atanmış sesin adresini değiştirince seslerin efekt değeri bozuluyor. BunuN çözümü var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:

peki bize pa 800 den editlediğin ritmlerden bir kaç tane örnek sunabilirmisin foruma?

Performanslar sağlıklı çalışmaz. Pa800'ün performanslarını yüklediğinizde performansa atanmış olan sesin adresi farklı olursa efekt değerleri bozuluyor. Misal Pa800 de 4telli performansına user 1 de page 2 de 12. ses olan 4 telli atanmış. Siz gidip user 1 page 3 de 26. ses olan 4 telliyi atarsanız efekt değerlerinin değiştiğini göreceksiniz. Performansa atanmış sesin adresini değiştirince seslerin efekt değeri bozuluyor. BunuN çözümü var mı?

hocam maalesef efekt değerleri bozulmuyor,pa 800 setini pa 500 tr ye yüklediğimizde sesin kalıbı olduğu gibi oturuyo,bize sadece sesleri değiştirmek düşüyo,misal pa 800 de ki sample elektronun yerine pa 500 tr sample elektrosunu atayın hiç bozulma olmuyo,bende pa 800 de var,ses sanki pa 800 le aynı gibi çıkıyo,

zafer kardeşim doğru yoldasın başarılar dilerim bilgi paylaşımların takdire değer,bu işe emek ve zaman harcadığın belli,ALLAH yolunu açık etsin
800 ritimlerini 500de editlemek için küçük bir tavsiyede bulunmak isterim. 800den aldığın ritimin ilk önce drum unu tam olarak okutmaya çalış ,daha sonra perc i percde sample kaynaklı illa yerine oturmayan ritimin içinde sırıtan vuruşler varsa onları sil ,ve perci dolgunlaştırmak ve akıcı hale getirmek istersen 500 ün orjinal türk ritimlerindeki perc kanalını aynı ölçüdeki ritimin üzerine yeni bir perc kanalına kopyala, yani drum 800den perc 800 den perc 2 de 500 orjinal tr ritimden olacak sekilde olsun biraz uğraştırır ama sen güzel şeyler yapabilirsin diye düşünüyorum

zafer kardeşim doğru yoldasın başarılar dilerim bilgi paylaşımların takdire değer,bu işe emek ve zaman harcadığın belli,ALLAH yolunu açık etsin
800 ritimlerini 500de editlemek için küçük bir tavsiyede bulunmak isterim. 800den aldığın ritimin ilk önce drum unu tam olarak okutmaya çalış ,daha sonra perc i percde sample kaynaklı illa yerine oturmayan ritimin içinde sırıtan vuruşler varsa onları sil ,ve perci dolgunlaştırmak ve akıcı hale getirmek istersen 500 ün orjinal türk ritimlerindeki perc kanalını aynı ölçüdeki ritimin üzerine yeni bir perc kanalına kopyala, yani drum 800den perc 800 den perc 2 de 500 orjinal tr ritimden olacak sekilde olsun biraz uğraştırır ama sen güzel şeyler yapabilirsin diye düşünüyorum

teşekkürler katib abi evet abi bazı ritimleri yeniden editleme ufak değişiklikler yapıyoruz mecburen,bu arada bilgilerin ve tavsiyelerin için teşekkürler abi,

Peki bu kopyalamayı nasıl yapıyoruz?

slm kardeş benim adım deniz sürekli sizin yazdıklarınızı takip ediyorum bende pa500tr aldım 2 ay oldu ve bir gazino gibi bir yerde bu alet çok zor gelmeye başladı arkadaşında yazdığı gibi bende çoğunlukla pa55 tr nin ritimleriyle oynayıp aldım ve mecbur o ritimleri kullanıyorum pa800tr nin 500e uyumlu bir kaç yaptığın örnek varsa allah rızası için paylaş kardeş belki bizimde işimiz görülür

zafer abi denedim ben dediklerini ama daha amatörüm ayrıca pcm ve multismp i yüklemedim fakat sound da en az 20dk kaldı hala pleasewait de bekliyorum ayrıca benim bilgim cihazın hafızası 16mb ama pa800 setler hep genelde 50mb 45mb fln oluyo nasıl yüklücezki hala bekliyorum sonucu yazarım ona göre

Zafer abi dedigini sonradan anladım cok mantıklı pcm ve multismp ztn 40mb buluyo silince 6mb fln oluyo fakar sound yüklerken plase wait de öle kalıyo bende içine girip elle seviyorum istedgm ritmi öle yapıyorum az cok yararını gördüm sayende bu arada global ı de volkan abi izmirli volkan yüklşeme dedi olabilir dedi bu ritim cevirme i,şine