• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa 800 uyumlu sample dosyaları hakkında yardıma ıhtıyacım var

mustafacamci1977

Moderator
Yönetici
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Web sitesi
www.facebook.com
Enst.
ROLAND E-A7
arkadaşlarım işlenmesı kolay oldugunu dusundugum ıcın MP3 boardlı 256 mb v2,02 pa 800 aldım ..yaklasık bır aydır vıdeoları ızleyıp kendı setımı olusturma yolunda fırsat bulduçka hemen hemen ıkı gunde bır arastırma yapıyorum ve son ıkı gundur cıhaza yukleme yaptım ...saundunu cok sevdıgım bır cıhaz olan pa 800 den NEFRET etmek uzereyım ..kullandıgım cıhazlar sımdıye dek roland e serılerının neredeyse tamamı ...korgun i30 ve pa 80 ( pa 80 ı cesaret edıp yukleme dahı yapamadım malum disket kart vs vs)
sonra roland bk 5 ..yukleme ıslemı bakımından en zahmetsızı bk 5 lakın sound hıc hosuma gıtmedı ..batı çalıcaksan evde ıdare eder .neyse cıhaz kotulemek degıl amacım .pa 800 e negatif yuklenmemın sebebı ıse ah vah derecede eskı bır cıhaz olmamasına ragmen menulerı cok sacma geldı işlem yaparken kafamı fena bulandırıyor .setten set almak ayrı bı dert ınsan sesı yuklemek ayrı sorun sample yuklemek derken oldu kafa corba ...kmp uzantılı sesler ksf uzantılıı sesler yok efendım sesı yukle(ksf ve kmp ne onu bıle anlamadım ) sonrada sesın performansını yukle vıdeolarda anlatılanları dınledıkçe ramı org degıl ben yaktım .....cıhaza sample ses yukleyecegım sankı yenıden operasyonel sıstem yukluyoruz yok oraya gır yok buraya gır .yahu menuden cıkış bıle antıka recorda bas sonra gelen kutuya tıkla ...kusuruma bakmayın cok konustum busefer ama oyle doldum kı 4000 tl verdıgım cıhazı parcalamamak ıcın zor tutuyorum kendımı .benım amacım cıhazıma sample kalıtelı sesler ve setlerdekı rıtmlerden atıp kendı gorecelı zevkıme gore set hazırlamak ama gelın gorun kı bır aydır cıhazı çalmaya fırsat bulamadım cocuk gıbı ders alısıyorum ve ugrastıkca kafam karısıyor ve yukledıgım setten de oluyorum ..cıhaz suan pa 60 ayarında ınanın ..ne ıkıdortlerı ıyı nede bas tızler...roland g 600 gıbı accompany verıyor...dugunlerde dınledıgım pa 800 lerde bır accompany var ac dakıkalarca dınle ..şimdi benım sızden ıstedıgım bu cıhaza set duzenlemek ıcın setlerden rıtm ve sample paketlerınden ses alsam yeterlımı ve bunları ogrenmem ıcın hangı vıdeoları ızlemem gerekır .lınk atarsanız makbule gecer ..anladım kı anlatmayla olacak ıs degıl vıdeo anlatımı varsa bıldıgınız benı yonlendırsenız sevınırım .hepınıze hayırlı işler ve bol kazançlar dılerım

Son düzenleme:
yamaha ve rolanddan sonra korg a geçtim ve 800 le başladım halada devam ediyor.baştan bune yahu dedim.camiadan set istedim.herkes :( abi ben veremem işte şundan aldım bundan aldım v.s kimse set vermedi...bende sinirle oturdum internetin başına ve 800 ün başına yermisin yemezmisin...önce o.s nedir ne işe yarar nan format nedir nasıl yapılır bunları öğrendim ve çektim formatı...bilgisayarcı olmam nedeni ile alt yapı sağlam :)tabi sinirlede almışım gazı..sonra netteki setleri yükle beğendiklerini not et.kitlerini deftere kaydet..sesleri kaydet.yani set ten ritim almayı öğrandim.çok basit.seti yükledikten sona adresleri not ediyordum(daha sonra programı buldum)şimdi bilgisayardan bakıp adresleme yapıyorum.inan 1 ritmi 4-5 saat uğraşıp yapıyordum.şu an 1 ritim 10-15 dakka da tamamdır.oda alet yükleme yaptığı için bekliyorum..şimdi amacım en az kitle en çok ritmi elde etmek.tabiki kalite olanlar..ses ve pad ler keza ayni..başlangıç için
adresi incele..nete yaz istediğini pad alma ses alma v.s çok video var..haa bunları yapamam uğraşamam diyorsan set düzenleme programı satılıyor pa manager güzel bir prg ama bence biraz pahalı tabi bütçe işi..bence azimli sıçan duvarı deler..(sıçan fare anlamındadır :).... 4x de ritimleri dinliyorum inan 80 ve 800 kitleri ile yazılan ritimler mevcut.sen kendi setini yap tadından yenmeyecek bunu iyi bil..800 derya deniz.hergün bi yerini çözüyorum..önce sabırla onu çöz..kolay gelsin...