• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa 900 mikrofon

• Konbuyu başlatan watert
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 17
  • Görülen : 7K

watert

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
ROLAND BK5 OR
Merhaba arkadaşlar. Cüney hocanın eğitim videosundaki gibi yaptım fakat hiç ses alamıyorum. Yeşil ışık hiç yanmıyor. Mikrofon ve kabloda sıkıntı var diyecem bu gün 3 kez mixer de test ettim. Sıkıntı yok. Ama orga takınca org ta audio in ışığı hiç yanmıyor. Acaba jak mı uyumsuz? Yardımlarınızı bekliyorum

Cevap: Pa 900 mikrofon

Mikrofon jakının mono veya stereo olması farkeder mi benim ki stereo çünkü

Gain ayarını kontrol ettim. Yalnız alet mikrofonu hiç görmüyor gibi birşey var şu an. Audio in ışığı hiç yanmıyor. Global ayarlarını cüneyt hocanın eğitim videoasuna göre yaptım herşeyi fakat yok. Bende bk5 var. Bk5 e mono takmıştım tek hoparlörden ses vermişti bu sebeple ucunu stereoya çevirtmiştim. Şimdide hiç olmuyor. Ama dediğim gibi mixerde bugün test ettim sorunsuz. Mikrofon çalıştı.

Evet arkadaşlar haberiniz olsun. Stereo uçlu jak taktığınız zaman pa900 mikrofonu görmüyor. Yani tek siyah olacak. Çift siyah sıkıntı oluyor.

Evet arkadaşlar haberiniz olsun. Stereo uçlu jak taktığınız zaman pa900 mikrofonu görmüyor. Yani tek siyah olacak. Çift siyah sıkıntı oluyor.

Hayır stereo jakta da sorun olmuyo dün denemiş biri olarak

Doğrudur. Lehimleyen arkadaş kablomun mono ucunun stereo olduğundan görmediğini söylemişti. Neyse insanlara yanlış bilgi verip kafalarını karıştırmayayım.

selam dostum ben osman 900 ile sorunun neyse yardımcı olayım orgun başına geçince ara beni sorununu çözelim olay ayarlardan mikrofonda sorun yok ara beni 0535 972 40 25 saygılar

mikrofonun dügmesini açin :)

merhaba arkadaşlar benimde 900 mikrofon sorunum var, mikrofonu taktığımda cızırtı yok ama konuşurken sesimle birlikte cızırtı sesi geliyor kablo denedim ,mikrofon denedim sanırım sorun klavyede. acaba programsal bir arızamı yoksa mekanik bir arızamı bilen varmı . saygılar...

Bilen kimse yokmu ? Dtl yolları gözüktümü bize :(