• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa1x Pro tane tane anlatimla set yukleme yardim:) ?

hozanbukli

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Baglama, Korg Pa1x Pro
Canlar emo exb boardim gelene kadar ARIKAN abinin setini yuklemeye calistim ama orgu bilgisayara bagladigimda kafam karmakarisik oldu:)

Butun sorularimi bir araya topladim ve resimleride yukledim ki anlayasiniz kafa karisikligimi:)

Soru 1: Pa 1x ram buyuklugunu nerden gorebilirim. Sound record samling info baktim kafam Daha karisti. Ne kadar bos yerim var orgta. Hic anlayamadim:)
Ram bank 1
Mono time . 93 s
Bytes. 8989334

Ram bank 2
Mono time . 0 s
Bytes . 0

Soru 2: ARIKAN abinin setini yukleyecegim. Seti yukledigimde icindeki mevcut set silinir mi. Icinde set var mi yok mu nasil anlariz.

Soru 3: bilgisayari korga bagladigimda ortaya cikan korg hd neden boyle karmakarisik? normalde boyle mki yoksa sonradan mi yani aldigim kisi mi daginik:)? bunlari duzeltebilir miyim. yani icindeki butun ise yaramayan seyleri silebilir miyim. Resimde de goreceginiz gibi nereye yukleyecegim ARIKAN'in setini ve nasil.

Soru 4: icinde mp3da varmis Yani mp3 caliyor org. Icindeki mp3leri nasil silebilirim. Ram da yer kaplamasin diye

tane tane anlatim olursa beni cok mutlu edersiniz. Tesekkurler canlar.

Ekli dosyalar

• arikan..jpg
    arikan..jpg
    79.8 KB · Görülen: 370
  • korg 1.jpg
    korg 1.jpg
    124 KB · Görülen: 447
  • korg 2.jpg
    korg 2.jpg
    178.9 KB · Görülen: 406
  • korg 3.jpg
    korg 3.jpg
    177.8 KB · Görülen: 402
  • korg 4.jpg
    korg 4.jpg
    191.3 KB · Görülen: 381
Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Pa1x Pro tane tane anlatimla set yukleme yardim:) ?

Her iki klasörü önce KORG HD içerisine atacaksın. Daha sonra DISK menüsünden Load sekmesi ile "ARIKAN2.SET" seçilerek Load butonuna basıyoruz. Yüklemeyi onayladıktan sonra yüklemenin tamamlanmasını bekliyoruz. Bu işlem zaman aldığı için beklememiz gerekiyor. Set boyutu 32 MB olduğundan RAM boyutunuzun 32 MB olmasına dikkat etmeniz gerekir. Aksi halde ekranda yeterli ram boyutu olmadığına dair uyarı gelecektir.

Yükleme tamamlandıktan sonra orgu kapatıp açıyoruz ve seti kullanmaya başlıyoruz.

DIRECTHD klasörünü ise yüklemeye gerek yoktur. Bunu açmak için solda bulunan ritim bank seçme tuşuna 3 defa basarak her iki ledinin de yanmasını sağlıyoruz ve directhd ritimlerine erişimimiz sağlanıyor.

Abi seti yuklemeyi denedim olmadi yer yok
:(
Demek ki bende 32 mb yer yok daha kucuk seyler yok mu o boyutta

Tekrar selamlar ARIKAN abi
Senin set orga yuklenmis ama direkthd de ritimler cok eksik tatsiz yani isimler var ama vuruslar hepsi tatsiz
Seslerinde isimleri var zurna kememce saz vesaire ama hic ses yok
Yani yer olmadigi icin yukleyememis
Senin setin daha kucuk bir versiyonu yok mu?
Org simdi direk tatsiz tussiz kaldi ne yapabilirim:(?
Skmdiden tskler

Pa1x ramda yer olmadığında pa800 gibi yakmaz. Sadece yükleyebildiğini yükler. Yer olmadığı için sample sesleri ve bazı sesleri yüklememiştir. Senin açtığın diğer konuda da belirtiğim gibi bu seti yükleyebilmen için 32 mb ram alman gerekiyor. Ram boyutu ile açtığın konuda bilgiler var.

Moderatör tarafında düzenlendi:

2 * 16 mb'lik ram alacagim

Bunlarin farki var mi yani herhangi bir 16lik ram oluyor mu bizim orga yoksa Fark ediyor mu
Illaki korga ozel mi olacak?

Orgu actim arkada Tek ram vardi ve 3 tane de bos yer

2 * 16 mb'lik ram alacagim

Bunlarin farki var mi yani herhangi bir 16lik ram oluyor mu bizim orga yoksa Fark ediyor mu
Illaki korga ozel mi olacak?

Orgu actim arkada Tek ram vardi ve 3 tane de bos yer

Korg'a özel olacak. O da ancak korg yetkili servislerinden yada benzeri satış-tamir yapan yerlerden tedarik edebilirsiniz.