• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa1x'e Ritim Yazdırmak İsteyenler BURAYA>>

Pa1x İçin En Çok Hangi Ritimleri Yazdırmak İstersiniz?

• Batı slow

Oy: 13 18.3%
  • Tr slov

Oy: 24 33.8%
  • Vahde - Arabesk

• Pop vahde

Oy: 17 23.9%
  • Tr pop

Oy: 18 25.4%
  • Duble pop

• Duble tsm

Oy: 16 22.5%
  • Rhumba tr

Oy: 15 21.1%
  • 2/4 pop

Oy: 18 25.4%
  • 2/4 oyun

Oy: 36 50.7%
  • 2/4 halay

Oy: 25 35.2%
  • Halay davullu 4/4 - 6/8

Oy: 15 21.1%
  • 3/4 Tr

Oy: 19 26.8%
  • 6/8 slov

• 4/4 oryantel

Oy: 22 31.0%
  • 5/8 - 10/8 thm

Oy: 14 19.7%
  • 5/8 tsm

Oy: 19 26.8%
  • 6/8 thm

• 9/8 tsm

Oy: 12 16.9%
  • 9/8 thm

• 4/4 halk

Oy: 20 28.2%
  • 7/8 karadeniz

• 7/8 halk

Oy: 14 19.7%
  • 9/8 taylan

• 9/8 davullu roman

• Çiftetelli

Oy: 27 38.0%
  • Giresun

• Doğu Halay

• 4/4 darbuka solo

Oy: 20 28.2%
  • Rumeli

• Kullanılan toplam oy
    71

VolkanB

Altın
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha / Korg
Arkadaşlar;
Pa1x cihazlarımız için pianistcan, canhayelmert nickli arkadaşlarımız ve ben ücretli ritim yazdırmak konusunda fikir birliğine vardık. Ve tabii ki yanımıza diğer 1x kullanan arkadaşlarıda bekliyoruz.

Özetle forumdan 1x kullanıcıları bir araya gelip bir bütçe oluşturalım ve bununla hepimizin mütabık kalacağı 10-15 civarı yeni ritim yazdıralım diyoruz.

Bunun için öncelikle kim, hangi şehirden katılır bunu belirlememiz lazım. Burada önemli noktalardan birisi şu; ritim yazdıracağımız kişi muhtemelen bizden pa1x isteyecek. Yani aramızdan biri bu cihazı ilgili kişiye sağlamalı. Yani cihaz takriben 1 hafta kadar o kiside kalmalı. Tabii ki sağlam bir isim bulacağız. Eğer istanbul olursa ben cihazımı bırakırım sorun değil.

Katılımcı sayısı ve cihazı sağlayabilecek şehirler biraz netleşmeye başlayınca, bizde potansiyel isimlerle iletişime geçmeye başlayacağız. Fiyat bilgilerini alıp bütçemize bakacağız. Ben bu sırada istanbul tüneli bir araştıracağım.

Tüm bunları halledebilirsek işin teknik kısmına bakabiliriz. Bu noktada ya ortak bir set belirleyeceğiz (sample ve kit açısından) yazacak kişi kendine birkaç kit oluşturacak. İsteyen bu setle devam eder, isteyen kitleri editler ve kendi setine dahil eder.

Üst tarafa yazılacak ritimlerin belirlenmesine yardımcı olması için ritim isimlerinden oluşan bir anket eklenmiştir. Birden fazla şık işaretleyebilirsiniz. En çok istediğimiz 10 adet civarı şık seçersek daha belirleyici olur. Lütfen SADECE KATILIMCILAR OY KULLANSIN.

Ne kadar kalabalık olursak maddi olarak o kadar güçlü oluruz ve aynı oranda zengin bir iş çıkar ortaya. Katılmak isteyenler bu başlık altında belirtip iletişim bilgilerini bırakabilirler.

Pa1x'i olmayan ama fikri ve bilgisi olan arkadaşlarında yorum, öneri ve desteklerini bekleriz.

Saygılarımla;
Volkan
Tel: 0554 380 0979

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Pa1x'e Ritim Yazdırmak İsteyenler BURAYA>>

Anket için 30 seçenek belirlemiştim (ilk adımda belirleniyor) dolayısı ile en çok kullanılanları yazmaya çalıştım. Listede olmayan ritim varsa oy birliği ile yazdırabiliriz arkadaşlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ben bir baktım evet görebiliyorum. (AdmiN)

Ok, teşekkürler sayın Admin :)

Volkancım, ritim yazdırma konusunda Ramazan Kaynak a başvurabilirsiniz. Kendisi klavye üzerinde süper ritimler yazan birisi. Medeli Dante tr ye yazdığı ritimleri biliyorsunuz. Sitede üyeliği var buradan iletişime geçebilirsiniz. pA1X ve zamanım olsa bende katkıda bulunmak isterdim, hatta ritim yazımında bile.

Muratcım hatırlatma için teşekkür ederim. Ramazan beyi de değerlendiririz iyi oldu hatırlatman, çok değerli bir müzisyen kendisi. Vakit problemin olmasa cihaz konusunu hallederdik. Yine vaktin olursa haberim olsun.

Evet pa1x severler katılım bekliyoruz..

Kilit usb ritim yazan hocalarımızla da irtibata geçebilir, zaten çoğu müzik market işletiyor org bulmaları da kolay olur aslında...

Ben nm sound Murat Gül ile iletişime geçtim. Kendisi zamanının sıfır bile değil eksilerde olduğunu, zaman problemi olmasa yazacağını belirtti.

Alternatif çok arkadaşlar, yazacak kişi bulunur, yeterki biz biraraya gelebilelim.

Ben de ayhan topçu hocaya yazdım şimdi cevap bekliyorum