pa3 x hakkında | Trakya Müzik
  • Trakya Müzik 18. yılındadır. Lütfen Bildiğiniz konu açanlara yardımcı olunuz.. saygılar.
  • Trakyamuzik.net xenforo 2 ona bağlı Arowchat ve Facebook Trakya muzik 2. el ilanları Satılıktır (iletişim Admin) Saygılar

pa3 x hakkında

macitvega

Aktif Üye
Enst.
ketron x1 + yamaha dx7 II hd
korg pa3x için sağlam yerlerden bilgi aldım orgun ram sorunu ve donma sorun sebeplerini araştırırken buldum pa3x esasında medeli modelinin yaptıgı bi klavyeymiş bu sebepten dolayı donma ve ram sorunları yaşanıyormuş

RaPoRSuZ

Co Admin
Administrator
Enst.
Korg Pa3X
Cevap: pa3 x hakkında

yok daha neler yani medeli guldurme beni medeli G.... Yırtsa 3x gibi sağlam bir org hayatta çıkartamaz 3x Korg Serisinin En Sağlam En Sorunsuz Klavyesidir

Enst.
KORG pa800

Medelin'nin o kadar gücü olsa önce kendine çıkarır.Hem KORG niye böyle bir şey yapıp yatırımını riske atsın ki?Makineyi çekemeyenlerin uydurması o.Zaten Ferrari'yi de TOFAŞ yapıyor.

keşanlı mustafa

Paylaşımcı Uzman
Enst.
Yamaha psr s970

korg pa3x için sağlam yerlerden bilgi aldım orgun ram sorunu ve donma sorun sebeplerini araştırırken buldum pa3x esasında medeli modelinin yaptıgı bi klavyeymiş bu sebepten dolayı donma ve ram sorunları yaşanıyormuş
Siz enstrumanınızı iyi kullanan bir arkadaşımızsınız. Ancak iddaanızı okuyunca Korg firmasını Bayrampaşada işhanın alt katında kaçak olarak merdiven altı tabir edilen imalat yapıyor sandım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

caglarcan01

Yeni Üye
Enst.
korg M3 61, korg sp200 piyano

ya medeli daha bu sene elektro piyano, ve hatırı sayılır eğitim orgları üretmeye başladı. ondan önce hep oyuncak orglar üretiyordu. hipermarket elektronik standlarında indirim günlerinde satılan bi markaydı. nerde korg gibi bir markanın hemde en profesyonel aletlerinden birini üretmek. sayın arkadaşlarım balon diye tabir ettiğimiz söylentiler çok fazlaca maalesef. bu balonlara neden ihtiyaç duyar insanlar onuda bi anlasam

sekooo

Yeni Üye
Enst.
a1000tr

yani ne dıyosunuz amayalım mı pa3x

dj-ramon

Yeni Üye
Enst.
KORG PA 800 BABA

aamannnnnnnnnn olaya bak bom ba bom ba hıhıhıhıhıhıhıh :) :) :) eeeee sırda neler var daha gülüncek baya konu var zannımca heyecanla bekliyoz....

medyum

Yeni Üye
Enst.
Korg Trinity v3, Korg is-40, R2M

Klavyeyi almaya gucu yetmiyen insanlarin kiskancliklarindan baskalari da almasin diye uydurmus olduklari sacmaliklar

Enst.
korg pa3x Pro cym2 USB / roland e40

bendede 3x var ama hiç sorun yaşamadım.... kartonyus arkadaş .... korgla ilgili tüm kötü haberleri gayyipten bulup çıkarıyor ? nedenki ? :)

PİYANİST ŞANTÖR

Paylaşımcı
Enst.
yok

bence komik bir tarafı yok çünkü korg firması pa55tr ve pa50 ve pa500 ün bütün çeşitlerini çin de medeli firmasına yaptırıyor sonuçta aralarında bir ortaklık var resmi olarak fakat çinde artık kalitesiz yanında çok kaliteli mallar üretiliyor bütün ünlü firmalar çinde üretim yapıyor örneğin ben yeni bir casio edifice saat aldım 480liraya harika bir şey hemde çin malı orjinal casio

KORAYYYYY

Yeni Üye
Enst.
s 770 bk5

pa 3x gibi bi alet için korg firmasının üst seviye klavyelerde bu tür risklere gireceğini zannetmiyorum zaten daha önce ki 55 tr ve 500 tr de türkiye özgü klavyeler olduğu için medeli firmasıyla çalışıldığını düşünüyorum .

macitvega

Aktif Üye
Enst.

bende duyduklarımı sizinle paylaştım gülmek isteyenler gülebilir pa55 çin değilmi 500 çin değilmi extreme de çinde üretilmesine rağmen çok kaliteli tuşe kullanılmış kullandığım cep telefonu sony ericcson u5i vivaz made in chine ve çok memnunum çinin iyisi var kötüsü var medeli ile ortak oldugunu duydum ben pa3x kötülemiyorum ki güzel alet ama anlatmak istediğim şu ilk posta tr ye geldi ilk sürümü tüm sorunlar bizde biz yeni bi mal çıktımı hemen alıyoruz ben sound a önem veren biriyim pratik liğe değil beni en çok yoran klavye yamaha dx7 dir bilginize kaç kişimiz dx7 ye ses yaptık
acele etmeyin demek istedim yeni os lar çıksın set ler çıksın öle alın dedik benim çoğu arkadaşım direk pa2x setini yüklemiş halada tyros4 e or700 ritimleri kullanan yokmu dürüstçe söylesin ama
benim tyros 2 de bile var mecbur kaldığım ritim 100de 2 si or700 100de 20 si emo set 100de 50 si soner loop set geri kalanıda kendi ürettiklerim lütfen ama bişeyleri ciddiye alalım

korgcu

Yeni Üye
Enst.
Yamaha Tyros 2

abi 500 cin değil konuyla alaksı yok ama söylemek istedim ben sadece. 3x inde medelinin ürünü oldugunu hic sanmıyorum.

macitvega

Aktif Üye
Enst.

duyumlar öle mesela ketronda soltona yaptırıyordu sonra kendi ele aldı

keşanlı mustafa

Paylaşımcı Uzman
Enst.
Yamaha psr s970

duyumlar öle mesela ketronda soltona yaptırıyordu sonra kendi ele aldı
Üretimi yapan italya Ketron Lab...Orgu pazarlayan firma Alman Solton......Solton şu an Almanyada anfi yapımına devam ediyor. Ketrondan ayrıldıktan sonra bir arada Gem firmasına fason org yaptırıp pazarladı..Tabiki orglara kendi ismini verdirerek...(Mercedes ismide Avusturyalı satıcının kızınız ismi. Zamanında benz isminin yanına kızının isminin yazılmasını yoksa ithalat yapıp satmayacağını söyleyerek tarihe geçmiştir.)

Moderatör tarafında düzenlendi:

baybars0006

Yeni Üye
Enst.
Yok

medeli,medeli olalı böyle bi muhabbete malzeme olmadı olmaz da...malzeme yapanlar sağolsun,medeli bu arkadaşa aylık bağlasın bence...kusura bakma kardeş,kuyuya bi taş atmışlar sen de hemen inanmışsın.insan ölçer biçer de sonra yazar.

baybars0006

Yeni Üye
Enst.
Yok

ayrıca bişey diyecem ister inanın ister inanmayın.aleti ilk aldığım günlerde çalışmalarım yoğunlaştı tabi setleri ayarlamak filan.en az 12- ve azami 20 saati bulan çalışmalrdı bunlar.yemin edrim aleti kapatmadım bile tıtkır tıkır çalışıyo maşallah.kilitlenme sistemik bişy yanlış işlemden de olur yanlış veriden de.yani mutlaka bşly vardır.ayrıca,kilitlenme korga ait bi işletim sistemine aitse bi sonraki versiyonla çözüyo merak etme sen.

feyzullah003

Yeni Üye
Enst.
pa600
pa3x şuan 4x ile yarışıyo ben 4mi 3xm, karar veremedim 3x in o kaliteli tonları ve gerçekçiliğiyle medellinin alakası yok