• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa3x Piyasa Çiftetelli Demoları

keşanlı mustafa

Allah rahmet eylesin
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha Genos
Piyasadan topladığım çiftetelli ritimlerinden servere sığacak boyutta örnekler sundum.

Ekli dosyalar

• PA3X ÇFT.mp3
    1.6 MB · Görülen: 366
Cevap: Pa3x Piyasa Çiftetelli Demoları

Hocam bu PA3X mi ritimler sesler vs.. Eğer öyle ise bu ritimlerdeki perküsyon ve davullar GW 8 de de var. Yani demek istediğim GW 8 de neden yazılamıyor böyle ritimler ? O kadar Kit koymuşlar üstüne ve sizinde bildiğiniz gibi ( kullanmıştınız birara ) ritimleri çok düğüncü işi. Yani alaturka havası yok ritimlerin. Ama bunu PA3x deki gibi yazmadıklarından oluyor bu. Bizim ritimlere fazla sayıda perküsyon ve davul mu eklenmiş çok mu süslenmiş nedir anlamadım. GW8 de en basitinden M.F.Ö nın Elegüne Karşı şarkısı çalacak adam gibi düğüncü işi olmayan Rock bir 9/8 lik yok. Yapsalarda istediğimiz gibi olmayacağı kesin. O zaman diceksiniz ki istediğin ritmi otur kendin yaz... Keşke bilsem de yazsam... Neyse hocam bu konu baya uzar .. Sevgiler. Ritimler süper bu arada.. Zaten yorumumdan da belli düşüncelerim sanırım...

GW8 33 davul kitine sahip olmasına rağmen bunları kullanıcının kit olarak dizmesine imkan tanımıyor. Bu nedenle cross ayrı kitten, snare ayrı kitten, ziller, darbuka vs. ayrı kitten ritim yazmak imkansız gibi....O zamanda ritim yazan klasik ory.kitlerle çalışıyor. Diğer bir fark davul seslerinin ayrı ayrı eq. tabi olması. Bu pa3x de mümkünken GW8 de değil BK 7m de mümkün. Ayrıca sunduğum demolardaki kitlerdeki seslerin hemen hemen tümü dışarıdan yükleme. Bu ve buna benzer farklar duyumu etkiliyor.Tabiki firmalar arasındaki teknolojik fark ve müzik anlayışlarıda etkili ....

Moderatör tarafında düzenlendi:

3x bambaşka,3xi anlamak için kullanmak lazım bence..eline sağlık mustafa abii