• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa50 PA80

• Konbuyu başlatan akif058
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 17
  • Görülen : 7K
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

akif058

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa50 sd, Baglama
üstadlar,

pa80 ve pa50 arasinda dizein olarak fazla fark yok alet olarak pa50 den üstünlügü var mi pa80nin ? yani ses farki ve funksion olarak diorum, cünkü pa50 de de baya mi malzeme cikti yani gerek ritim gerek ses ?? pa50 düsüniorum

sitede pa50 icin ritim, ses varmi ?

bu konuda yardim ederseniz sevinirim
tskrlr

Cevap: pa50 PA80

üstadlar,

pa80 ve pa50 arasinda dizein olarak fazla fark yok alet olarak pa50 den üstünlügü var mi pa80nin ? yani ses farki ve funksion olarak diorum, cünkü pa50 de de baya mi malzeme cikti yani gerek ritim gerek ses ?? pa50 düsüniorum

tskrlr

arkadaşım bizde de korg pa 50 var güzel alet parasına göre ama pa 80 tabi ki tonları ve sağlamlık bakımından daha sağlam demolar bölümünde pa 50 nin yaptığım demoları var bi dinle sonra karar verirsin :D

üstadlar,

tskrlr

hocam pa 50 ile pa 80 arasında fazla fark yok mu?

pa 50 nin süper bi seti pa 80 in en kötü seti bile hatta kartsız seti kadar bile olamaz,arada dağlar kadar fark var,

hocam pa 50 ile pa 80 arasında fazla fark yok mu?

pa 50 nin süper bi seti pa 80 in en kötü seti bile hatta kartsız seti kadar bile olamaz,arada dağlar kadar fark var,

zafer kardeşim o kadar fark varsa biz pa 50 yi satıyoruz yerine pa 500 tr mi alsak daha iyi olur pa 80 mi? Hangisi bizi daha çok tatmin eder mesele 2005 pa 80 nasıl olur? saygılar :)

zafer kardeşim o kadar fark varsa biz pa 50 yi satıyoruz yerine pa 500 tr mi alsak daha iyi olur pa 80 mi? Hangisi bizi daha çok tatmin eder mesele 2005 pa 80 nasıl olur? saygılar :)

pa 500 türkiyeyi öneririm,eğerki ses yazmayı ritim yazmayı veya ses ve ritim editlemeyi biliyosan direk pa 500 türkiye al derim,nedeni,pa 500 türkiyeyi canlı olarak denedim,saundu pa 80 nin saundundan çok iyi,ritim kitleri falan çok dolgun,pratik hafif alet,piyasada yeni yeni yer yapıyo,dışarıdan sampler olayı yok içindeki seslerle editleme imkanı var sadece,

pa 80 piyasada hurdasını bile bulmak mesele,hurdaı bile yığınla para ediyo,

nedeni,
pa 80 sampler bi cihaz,üzerindeki beğenmediğin sample sesi silip istediğin beğendiğin sampler ses ve ritim kitlerini değişttirme şansın çok,pa 500 tr de değiştirme şansın yok,misal atıyorum pa 500 tr de ki sampler bi ses hoşuna gitdiyse onu pa 80 sampler yapıp atabiliyosun,işte pa 80 11 yıla kadar hala değerli yapan da dışarıdan sampler almasıdır,teknolojik olarak eski ama yeni teknolojik orglar hala onun kalitesini yakalayamadı,bu benim görüşlerimdir,

karar sizin yinede

evet pa 500 tr nin ses kalitesi pa800 le ayni oldugunu biliorum

tmmda üstadar pa80 yukarda yazdigi gibi ganimet gibi aletler bunlar. pa50 Sd burda (almanyada)550, 600 Euro yepyeni bide

pa80 de 600 800 Euro arasi ebayde, görmeden almamiz gerekio yani , onun icin pa50 takildi kafama.

aslinda ben su PA serisninn genel funktionlarina alismak, ögrenmek icin alacagm pa80 i , ondan sonra pa800 almayi düsünüorum. tecrübesiz oldugum icin fazla para vermek istemiorum orga.

ya soruyu degistirim sizin bana tavsiyeniz hangi Org Korg dan yani pa80 pa50 civari bisey düsündüm ben. fazla yukari cikmak istemiorum simdilik org alirken.

pa80 in bence en önemli farkı made ın italy.50 ve 500 made in çin ve malzeme kalitesi bakımından pa80 her ikisini de katlar.kendi kategorisindeki bütün aletlerden bir gömlek üstün alet.gerçi herkesin kendi aleti kendine göre güzeldir.ama gerçeği de görmeli bence.

pa 500 türkiyeyi öneririm,eğerki ses yazmayı ritim yazmayı veya ses ve ritim editlemeyi biliyosan direk pa 500 türkiye al derim,nedeni,pa 500 türkiyeyi canlı olarak denedim,saundu pa 80 nin saundundan çok iyi,ritim kitleri falan çok dolgun,pratik hafif alet,piyasada yeni yeni yer yapıyo,dışarıdan sampler olayı yok içindeki seslerle editleme imkanı var sadece,

pa 80 piyasada hurdasını bile bulmak mesele,hurdaı bile yığınla para ediyo,

nedeni,
pa 80 sampler bi cihaz,üzerindeki beğenmediğin sample sesi silip istediğin beğendiğin sampler ses ve ritim kitlerini değişttirme şansın çok,pa 500 tr de değiştirme şansın yok,misal atıyorum pa 500 tr de ki sampler bi ses hoşuna gitdiyse onu pa 80 sampler yapıp atabiliyosun,işte pa 80 11 yıla kadar hala değerli yapan da dışarıdan sampler almasıdır,teknolojik olarak eski ama yeni teknolojik orglar hala onun kalitesini yakalayamadı,bu benim görüşlerimdir,

karar sizin yinede

nasıl yani kardeşim bizim pa 50 de bile ritmin kitlerini değiştirebiliyoruz pa 500 tr de kitleri atıp değiştiremiyoz mu? :confused:

üstadlar burya bide pa50 yeri acsaniz sevinirim :D
bitane SD sinden siparis ettimde :D

lazim olabaliri ilerde :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...