• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa500 & Bk5-OR sizce hangisi ?

maxaltix

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
yok
Merhaba,

KORG ve ROLAND 'ın ürünleri arasında ;

Pa500 Tr ile Bk5 Or 'yi kıyaslayacak olursak arasında ne gibi farklar vardır ? Hangisi tercih edilmelidir ?
Bilgisi olan ustalarımızdan yorumlar bekliyorum. Saygılar

Cevap: Pa500 & Bk5-OR sizce hangisi ?

Merhaba,

KORG ve ROLAND 'ın ürünleri arasında ;

Pa500 Tr ile Bk5 Or 'yi kıyaslayacak olursak arasında ne gibi farklar vardır ? Hangisi tercih edilmelidir ?
Bilgisi olan ustalarımızdan yorumlar bekliyorum. Saygılar

Aşağı yukarı aynı segmentte.
Bk5'in olumlu yanları yaygın ve nevale sıkıntısı yok.Allah için sound ve speakerlarıda kaliteli.
Eksileri ise tekerlek mevzusu.İleride can sıkmaya başlıyor. Ekranı ufak. Tuşeleri ise yüksek ve sert.

Pa500'ü bilmiyorum ama pa600'de tuşeler yumuşak ve alçak. Yani parmaklar yağ gibi akıp gidiyor.

Korg zarar ettirmiyormuş tabi bunuda öğrenmiş olduk.

Usta değilim ama ikisinide kullanan birisi olarak, ikisinide almayın derim.
Bk5 de kullanım biraz sıkıntılı. Ekran küçük, türk seler yeterli seviyede değil, ritimlerde birşey eksik yada fazla, orasını çözemedim.
Pa500 ün kendi segmenti için bana göre tek eksiği ritim sound'unun kötü olması. Yani kitlerden kaynaklanıyor oda. Tek eksik diyorum ama buda büyük bir eksik.

Mutlaka ikisinden birini tercih etmem gerekse pa500 ü tercib ederim ama içime sinmez.

BK5 al Keyfine Bak. Cihaz'ın Yanından Geçmemiş İnsanların Laflarına Bakma. Bu Zamana Kadar Burdan Yada Telefon İle Arayıp Bana Soranlara Defalarca BK5 Dedim. Sen Al Ben Sana Hertürlü Yardımcı Olurum. Neymiş O Eksik Kullanamadığınız Şeyler Lastik, Teker, Kayış Bakalım :)

kardeşim bk5 i satcam diye göbeğim çatladı bence yanına bile yaklaşma derim ha 1300 lü fiyatlara bulursanda alma demem. bk5 ten önce medeli dante tr kullandım bk5 i alınca medeli yi mumla aradım resmen. pa500 ü bilmem yalnız medeli dante tr yi tavsiye ederim.
Bende şu anda pa600 qt var canavar gibi alet çok memnunum. paran çıkarsa pa600 al derim. yoksa da medeli dante tr yi tavsiye ederim...

kardeşim 1500 tl ye verim bk 5 var ikinci alet olarak kullandığım

Dante derim 2 aletide kullanmış biri olarak paran çıkarsada pa600 al bak keyfine.

BK5 al Keyfine Bak. Cihaz'ın Yanından Geçmemiş İnsanların Laflarına Bakma. Bu Zamana Kadar Burdan Yada Telefon İle Arayıp Bana Soranlara Defalarca BK5 Dedim. Sen Al Ben Sana Hertürlü Yardımcı Olurum. Neymiş O Eksik Kullanamadığınız Şeyler Lastik, Teker, Kayış Bakalım :)

Kardeşim işin rast gelsin ;) mutlaka haberleşiriz..