• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa500tr rezalete gidiyor,öneriniz var mı

hüsogen

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg pa500tr
Bundan 1.5 sene önce aldığımız pa500tr önce set sıkıntısı çekti,sonra alıştık sesine felan herşey iyi gidiyor....kendi kendine ayarlar değişiyor,ayarlayıp kitliyorum yine koma veriyor felan,ses çıkışları bass ı kısınca diğer sesleride kısıyor sanki?yani ayar yapıyım olayı zor ,anfi bağlamaya kalktım çıkışlardan çıkan ses malesef...şimdide tuşe işi karıştırdı,durduk yere beyazların arası açıldı,tuş sağa sola kayıyor.Ne düğün gördü ne program.evden çıkmayan kılıfında duran alet sanki 3-5 seneyi devirdi sahnede tuşe esnedi?Anlayan müzisyen abilere danıştım fitildendir,çin malı vb. onlarca şey.....şu an evde 15 senelik casio var ve o alet 15 sene önce düğüne giden bir aletti e40 gibi,şu an ikisinin de tuş esnekliği aynı yumuşaklıkta?pa500 ilk aldığımda tuşlar buna bakarak sertti.Yani 1-2 sene sonra toz görmemiş evden çıkmamış hobi amaçlı çalınan hırpalanmayan bir alet bakıma girecek kesin gözüyle bakıyorum artık.Sıfır pa800 veya 3x hiç denemedim,2inci elinden gördüğümüzden sorun çıkar zaten dedik,bunlar da aynı anlattığım gibi hemen sorun çıkaran aletler midir?yoksa korg markasından vazgeçip roland gw8 bk5 yamaha a2000 tyros3 veya ketron sx3000 olabilir bunlara yöneliyim diyorum.Pa80 pa55 10 seneyi devirdi bi temizlik yap kullan aletler taş gibi,korg pa800 veya 1x de düşünüyorum:(,aceba ben mi hatalı kullandım pa500ü desem 15 senelik alet var halen açılmadı ve sağlam evde.yorumlarınızı bekliyorum,klavyeden soğumaya başladım,o beyaz tuş sağlam şu an çalışıyor bu haliyle satmayı planlıyorum,satınca da 800 veya 1x yoksa başka marka:(:(

Cevap: pa500tr rezalete gidiyor,öneriniz var mı

Pa500 kullanmadım. Ancak korg pa serilerinin çoğunda olan bir şey var, onu yaptınız mı? Ayarları yapıp kilitledikten sonra global ayarlarına kaydediyor musunuz? Bunu yapmadığınız zaman orgu kapatıp açtığınızda önceki ayarlara geri döner.

evet sitedeki bilgiler ışığında hareket ediyorum,orgun empty boş olan kısımlarına ritim yükleyince kasma yaparmış felan onlarda boş,belkide iyi bir klavye seçemedim.Diğer markalarında iyi olmayan ürünleri vardır elbet,ama pa80de 1x de bulduğum tok sesi alamadım.Ayar kısmı neyse de klavye kalite yönünden zayıf,özellik yönünden iyi.

Güzel kardeşim bak senin sıkıntın global ayarları ile ilgilidir. .Burada onlarca set var lakin her birinde farklı global ayarı var kimisinde tuşlara koma verilmiş kimisinde verilmemiş al benim yayınladığım setlere bak onlarda koma yok bu sorununa çözüm olur.Gel gelelim malzeme kalitesine ; bana söyler misiniz ülkemizde ithal yolla gelen özellikle elektronik eşyaların hangi birinde tabirimi bağışlayın lütfen taş gibi malzeme var. Bugün en kral markalar bile kâr marjını yüksek tutmak adına Çin'de malzeme üretiyor ucuz işçilik adına ... Piyasa Çin işçiliği ile dolup taşmış her üründe .... Bende 23 yıllık Roland E70 var İtalyan yapımı tamamen kalite akıyor klavye malzemelerinde . ... Ayrıca yazınız da boş olan kısımlara ritim yükleyince kasma yapar onlarda boş demişsiniz yanlış bilgi sahibisiniz insanları yanlış bilgilendirmeyiniz lütfen .. Buna şöyle örnek vereyim ,format atılmış bir masaüstü pc düşünün formattan çıkınca verdiği performans hızı ile içine çok sayıda program yükleyince ki hızı hiç bir olur mu ? Yahut bir insan düşünün kafasında sorunu olmayan ile kafası sorun dolu bir insanı karşılaştırın lütfen hangisinde daha fazla verim olur. Elbette klavyeye ne kadar fazla ritim atarsanız aletin işleyişi o kadar zayiflar. Klavye işlendikçe güzelleşir bu sizin klavyenizi ne kadar işleyebildiğiniz ile alakalıdır bence sizde işleyerek klavyenizi çok daha güzel konuma getirebilirsiniz ...Bu kadar çabuk pes etmeyin derim ama seçim tabiki sizin ... Saygılarımla. ..

Aynı fikirdeyim,aletin set sıkıntısı emeği geçen arkadaşlar sayesinde yok oldu gitti.Global ayarlarını da bu sitedeki bilgilere bakarak yapıyorum belki tam anlamamışım olayı o da sorun değil.Ama tuş yerinden oynuyor sağa sola,roland da kullandım g600 taş gibiydi,çıkışları felan öylesine.Elektronik eşya bozulduğunda tamir ettirmem yanlış anlaşılmasın,çünkü bozulmaya başladımı mutlaka devamı gelir.Onu satar yenisini alırım gücüm yettiğince.Bu alet nazik kullanmama rağmen yavaştan başladı bozulmaya ve böyle de gidecek diye korkuyorum,daha önce ne kullandıysam öyle oldu.Şu an piyasadaki genel ürünler çin malı ne alırsam alıyım aynı ise ,yani 3x de gücüm yetip alsam o da hadi 3 değilde 5sene gitsin...böyle diyorsanız aletten memnunum her yönüyle fiyat performans aleti.Ama roland kullanmışınız siz de biliyorsunuz tozda toprakda taşınıp düğün görür sarsıntıya darbeye maruz kalırdı rolanda bişey olmazdı,senede 1 temizlet kullan.Bana bu çıkmazda bi yardım edin.Alet değiştirmeyi sevmem uzun süre kullanırım kıl kuyruk biriyim temiz bakarım ve bozuldumu tamir ettirmem,yanlış veya doğru böyle gördüm büyüklerden.Sağlamlık önemli benim için,tabiki nevalesiz de olmaz özelliksiz de olmaz da sürekli tamir mi yoksa şu aleti al senelerce kullan dediğiniz alet var mı?Tuş sıkıntısı ve anfi çıkışının zayıflığı hariç sorunum yok,devam edelimmi yoksa pa500e

Keşke şu tuş olayı olmasa idi bende sizin benzeriniz yapıdayım lakin bende 2.5 yıl oldu evde kullanıyorum hatta aleti sertte kullanırım fakat tuşlarda böyle bir sıkıntı yaşamadım ...Ben size şu veya bu aleti alın diyemem haddime düşmez lakin sen ben gibi insanlar evde zevkine takılır iken çok büyük paralar bağlamaya gerek var mı sizce ? Eğer çok fazla ölçüde sizi rahatsız etmiyor ise aleti elinizden çıkarmayın derim. SAYGILARIMLA

Git BK5 Al Org Görsün Ev. KORG Zaten Teneke Birde 500TR Almışsınız Yağ Tenekesi Gibi Cihaz.

Pesidelphia arkadaşım valla güldürdün beni bende evimde org var sanıyordum :D Ama şuda açıkki ben tenekemden memnunum gümbür gümbür Allah parmaklarımıza zeval vermesin.

Çocuksun dedim ama hakikaten artık sinek miğde bulandırıyor. Kırdığın ceviz bini aştı. Resmen banlanmayı davet ediyorsun. Bari esaslı bir şey söylede şanınla git derim. Hoşça kal.:cool:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hedef göstermen olmamış bence Ünsal abi. Banlanma konusunda kimse senin eline su dökemez :D Org konusundada Korg'un eline kimse su dökemiyor, Korg'u savunan birisi değilim ama bu piyasanın gerçeği. Rakamlar herşeyi açıklıyor, matematikte dünyanın gerçeği.

Konuya gelirsek; hocam ketron diyeceğim nevalesiz olmaz diyorsunuz, Yamaha A2000'i düşünün bence. Sağlamlıksa sağlamlık, nevale ise yeterince var, özellikle emo usb de şart. Bence tek handikabı satarken zarar ettirmesi ama sizde uygun fiyata ikinci el alabilirsiniz ve dahası uzun yıllar kullanacağım diyorsunuz. Yani şuan 3x kral klavye her yönden ama çok para. Varsa bütçeniz alın kurtulun.

Moderatör tarafında düzenlendi: