• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA600 QT Pitch Bend Problemi

Museutapa

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
yamaha a1000
Merhaba arkadaşlar herkese iyi günler, forumda yeni üyeyim ilk kez konu açıyorum. Yaklaşık 7 ay gibi bi süre önce sıfır Korg PA600QT aldım, üzerine hafıza kartı takılıp Cüneyt Ertaç'ın seti yüklendi, ancak Balkan müziğiyle uğraştığım için seti değiştirmek zorunda kaldım. Bi süre yeni setle idare ettim hiç bir problem yoktu daha sonra tekrar Cüneyt Ertaç seti yükledim bu sefer pitch bend sağa ve sola işlevsiz kalmaya başladı, bi süre sonra otomatik transpose yapıyordu fakat yukarı aşağı problem yoktu.. Bunun çözümü nedir nasıl düzeltebilirim? Pitch bend hiç bi şekilde kullanamıyorum şuanda..

Cevap: PA600 QT Pitch Bend Problemi

pich bendr kablosu koptu arkadaş pa600 lerin genetik sorunu bende aldığımda 1 ay sonra kopmuştu servise gönder kendin yapabilirsin çok basit fakat garanti dışı kalır geçmiş olsun

ayynen kardeşim aynı sorun ne tesedüfki 1saat önce başıma geldi içini açtım düzelttim kablosu kopmuş lehim yapttımm yapıştırdım düzelttim

istanbuldaysan garnatiye gönder arkasdasın dedigii gibi ben içini açtım garantisi gitti büyük ihtimalle şimdi yaptım 2saat sürdü içini açıp yapmam daha öncede aynı şey pa500tr vardı onda başıma gelmişti

gördügün gibi .D facedeki resmim .D

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar, garantisi varsa kesinlikle servise yollayın diyorsunuz anladığım kadarıyla.. Peki diyelim ben servise gittim bunu anında yaparlar mı yoksa klavyeyi oraya bırakıp 1 hafta süre sonra gel al mı derler?

arkadaşlar sanırım benımde basıma geldı cihazın 1 yıl garantısı devam edıyor dıyarbakırdaym mecbur garantı dısı kalmaması ıcın ıstanbula gonderecem oyle gorunuyor herkeste aynı sorun var sanırım