• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa600 şaşırttı beni

gkhan92

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
pa800 -s650
uzun süredir forumdan uzak kaldım öncelikle cümleten selamlar ...

2012 den bu yana kullanmış olduğum pa800 ümü satıp 2 ay önce pa600 e geçiş yaptım :) model yükselttikmi düşürdükmü orasını ben çözemedim henüz.. pa4x oturup sorun sıkıntısı belli olup çözülene kadar idareten kullanmak için almıştım pa600 ü..

pa600 ü daha önce kullanmıştım kısa süre 15-20 dakika filan ara ara kullanma fırsatım oluyordu ama ciddi anlamda malzemesi dandik geliyordu klavyesi vs. pich bendi, ton olarakta kötü geliyordu ciddi anlamda mat değişik tonuyla kaldı aklımda..

pa600 başta tad vermedi ama oturup uğraştıkça cihaza bağlayıp tek tek ritimlerin kanal kanal ayarını yapınca öyle bi şaşırttı ki pa800 le kıyaslayan arkadaşlar var, ben kıyaslamıyorum bile yanlış anlamayın , kullanım kolaylığı olsun,hız konusu olsun ,sound konusu vs.vs malzeme kalitesi hariç her konuda pa800 den çok çok kaliteli cihaz olduğunu geçte olsa gördüm.. beni asıl şaşırtan pa600 ün pa3x e göre çok çok daha hızlı olmasıydı.. ritimleri tık tık ekrandan seç oradan ora at sesleride öyle ileri derecede pratik ve işlevsel hale getirilmiş ..

şu an inanın 4x almaktan vazgeçtim belki saçma gelecek bu aletten 3x e göre daha iyi ton alıyorum, 3x te kullanmıştım daha net yumuşak bi soundu var pa600 ün 3x e göre alt yapıları daha iyi alıyorum ..

ha şunuda belirteyim sound konusunda kulak içi kulaklıkla saatlerce tek tek kanal volümünden bas tiz midine kadar ayarlayıp son rötuşları cihazda yaparak bu kadar iyi ton alabildim sanırım bunu göz ardı etmeyeyim..

polemik olmaz umarım sadece kendi görüşlerimi belirtmeye çalıştım dilimin döndüğünce, Amacım benim gibi bi alete takılı kalmayın yeni yenidir diyerek müzik dolu günler diliyorum

Cevap: Pa600 şaşırttı beni

pa600 ün içini ben görüntü olarak paylaşmıştım kasa bomboş idi :) Malzemesi de malum ÇİN üretimi bir alettir ancak teknoloji olarak gerçekten de ummadığınız güzelliklere sahiptir. Hafiftir. Kullanışlıdır pratik ve basittir. Bu alet çıktığı zaman bile birçok ürünü geride bıraktı Teknolojisine bende hayranım. Kolay gelsin. Saygılarımla,

gkhan92, arkadaşım ilk izlenimlerin daha doğru bence sonradan kullandığın alete alışmış olabilirsin yada eldeki imkana göre kanaat etmişsin bence ama hiç yoktan iyidir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Konu ve gidişata göre,Eyvah eyvah diyorum :) Kılıç kalkanları hazırlayın. :)

(Değerli yorumlarınız için teşekkürler)

Pa600 gercekten kötü bir alet degil fazlasiylada is görebilir

yeni cikan orglarin hepsinin ici bos cünkü yeni cikan aletlerin kilosuna bakin hepsi hemen hemen 10 kilo agirliginda

bide parali set yüklesen gökahn tadindan gecemesin emo olsun ce olsun hata baju set bir onlarida yükle gör korgpa600 ne oluyor

zaten beliki set yapan ustalar böyle dandik bir orga set yapmaz demeki korg pa600 de iyi bir orgmus ki alete baju set ayhan usta bile set yapti ve daha saymadigim bircok usta bu orga set yapti

pa600 tamamda PA900 fiyat performans olarak en mantikli modeli bence korg un...

Konu ve gidişata göre,Eyvah eyvah diyorum :) Kılıç kalkanları hazırlayın. :)

(Değerli yorumlarınız için teşekkürler)

Aynen katılıyorum arkadaşım,muhalefet boş dururmu hiç yani şunu demek istiyorlarda karşısındaki kırılmasın diye lafı yuvarlıyorlar demek istenende şu (Yav sendede kulakmı var hem bu alet 5 para etmez parana yazık vs vs) neyse paran varsa BMW paran yoksa binmeyive demiş ustalar bizim paramız anca buna yetti hem bizde kulakmı var canım.

Arkadaşlar sizlerden ricam şu iyi bu kötü yerine sözü geçen orgun iyi veya kötü yönlerini araştıralım veya güzel ve kırıcısız bir ortamda eleştirelim, kimseyi üzmeden, incitmeden. Hiç bir firma bizim şahsi firmamız olmadığı gibi Türk firması bile değil ken biz birbirimizi neden üzelim ki !

Sizlerden dozu ve haddini aşmayan eleştiriler beklerim. Sonsuz sevgilerimle,