• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa80 e harddisk ten kart a set yuklemesi nasil yapilir acilllll!!!!!!!

• Konbuyu başlatan rmzn55
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 6
  • Görülen : 2K

rmzn55

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg pa800
Arkadaşlar harddiski orgda formatladim. pa80 kart larını ve setleri rar dan çıkardığım gibi harddiske attım. Orga bağladım. Org harddiski okuyor bunda problem yok. Daha sonra disk > utilities > 11. Sayfa card restore bölümünden harddiske yüklemek istediğim falanfilan.crd yi seçip select te basarak yüklüyorum working ..% 1 diye başlıyor fakat %25 e gelince" CARD RESTORE FAILED " diyor . Kartı %100 formatlayabiliyorum kart arızalı değildir diyorlAr yardımcı olun lütfen beni iyice müzikten soguttu.

Cevap: pa80 e harddisk ten kart a set yuklemesi nasil yapilir acilllll!!!!!!!

Her ne kadar kartı formatlasada kartla alakalıda olabilir. Birde hardiskle de alakalı olabiĺir. Farklı setler denemişsindir sanırım.

Her ne kadar kartı formatlasada kartla alakalıda olabilir. Birde hardiskle de alakalı olabiĺir. Farklı setler denemişsindir sanırım.

Hocam moralim bozuldu harddisk sağlam da nerde hata onu cozemedim.

3 tane set denedim aynısı oldu site yöneticisi muzaffer hocam eğer kart formatlaniyorsa kart sağlamdır demisti. Rardan çıkarıp rastgele hdd ye attım acaba setleri hddye
yanlış mı yükledim

Arkadaşım size telefondan da söylemiştim lakin Harddiske attığınız BACKUP klasörlerinizde de bir sıkıntı olabilir. Şöyleki, Örneğin 1 adet sarı klasör olacak kartımızın adı ne olsun ? RMZN55.CRDolsun bu isim ile sarı bir klasör PC den açtınız bu klasörün içine
CARDBK01.DAT
CARDBK02.DAT
CARDBK03.DAT
CARDBK04.DAT
CARDBK05.DAT
CARDBK06.DAT
CARDBK07.DAT
CARDBK08.DAT
CARDBK09.DAT
CARDBK10.DAT
CARDBK11.DAT
CARDBK12.DAT

Şeklinde bunları çırılçıplak klasörsüz ve sırasını bozmamak koşulu ile açmış olduğunuz RMZN55.CRD isimli sarı klasör e attığınızda sıkıntı olmaz ve çok rahatlılıkla yükler Kartınız da Format yiyorsa sağlam demektir lakin Piyasa da 30 USD ye satılan 3 entegreli ÇİN malı kart ise bunlar bir 2 yükler ondan sonra işi biter. Piyasa da 3 entegreli, 5 entegreli ve 8 entegreli olmak üzere 3 çeşit KART vardır hepsi birbirine benzer kartın içini görmeyen bunların kaç entegreli olduğunu görmez size söylenen de vicdana dayalı birşeydir. Dediğim şekilde BACKUP larınızı yeniden isimlendirip sırasını bozmadan eğer CARDBK01.DAT ilr başlayan dosyalar her biri ayrı sarı klasör içinde ise bunlardan çıkarıp tek sonu .CRD isimli klasöre atarak oluşturun ve bir daha deneyin gene olmaz ise kartınız dediğim şekilde ucuz seri ÇİN malı kart dır yoksa kesinlikle yükler. Kolay gelsin Saygılarımla,

Klasör düzeni ile alakalı olsa 25% yüklemez diye düşünüyorum. Büyük ihtimalle kartta sorun olabilir. Bende pa80 varken benim kart ilk önce sorunsuz çalışıyordu, bir süre kullandıktan sonra mce leri hiç yüklemiyordu, crd leri bazen yüklüyordu bazen yüklemiyordu ama formatta sorun yoktu. Başka kartla denedigimde sorun olmuyordu. Eğer kart sağlamsa küçükte olsa bir
ihtimal hard diskin bazı sektörlerinde sorun olabilir. Ek olarak kartı okuyan bölümde sorun olabilir.

aynısı birebir bende oldu. kartınız bozuk. BArış bey diye biriyle mesajlaşmıştık bu konu ile ilgili, kart tamiri mümkün demişti: 0542 242 24 76 teli, ben tanımıyorum, sıfır kart aldım düzeldi :)