• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa80 HD ve Banklara Style düzenleme yardım

• Konbuyu başlatan yalcin6
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görülen : 2K

yalcin6

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Ketron xd9
Tekrar merhabalar. Çok soruyorum ama :) bu konularla ilgili bütün forumları okuyorum, alette deniyorum ve çözemiyorum. bu nedenle tekrar sormak durumunda kalıyorum...hd imden kart yüklüyorum, set yüklüyorum bunda sorun yok.
- hd içindeki !123, !456, !789 un içine farklı 3 ayrı style koyuyorum, çift ışıkta görmüyor ; style ları siliyorum 3 ayrı set koyuyorum yine görmüyor ritimleri... hd e format atıp yine koyuyorum yine görmüyor (hd diğer işlemleri yapıyor, sorun yok)
- Banklarda orjinal ritimlerin yerini alması için 5 adet backup disketi restore data ile yükleme yapılıyor. Bu 5 adet disket nasıl düzenlenmeli ? yani sadece 5 adet farklı style ları disketleyip sırası ile yükleyecekmiyiz yoksa bu disketlerin içinde özel dosya isimleri style dan farklı dosya türleri vs mi olmalı ?
-Yeni bir ritim ilave etmek istesem, user 1,2,3 te bos yer varsa yoksa hangisinin yerine diye seçenek sunuyor. Diğer banklara ritim atmak istiyorum, ritim protect off konumunda, yani içine girilebilir ama diğer bank seçeneklerini göremiyorum,
Bu tip konular sadece benim değil, aynı zorluğu yaşayan herkes için yararlı olacaktır.
Cevaplayan arkadaşlara, abilere teşekkürler, saygılar sevgiler.

Cevap: Pa80 HD ve Banklara Style düzenleme yardım

Eğer Orgunuza Kartınıza uygun full seti yüklerseniz dediğiniz 5 steyle leri HD den yüklemek çok kolaydır.
FULL SET YÜKLEME İşlemi:
Disk mode> Page 9 'u seçin ("Utilities 2"),> Ve "Factory Style Protect" parametresini Off yapın.
Bunu yaptıktan sonra Disk Load Tuşları ile HD den yüklenecek Full set e gidiniz yüklenecek seti durum tuşunun önüne getirip F2 ile onaylayınız enter/yes yapınız yüklenir. Bunu Parça Parça hatta tek tek bile yapma şansınız var. Beğenmediğiniz STEYLE leri önce not alırsınız sonra üzerine tek tek yenilerini yapıştırdığınızda eskisi silinir.

123, 456 ve 789 no lu dosyalara gene kartınıza ait 3 adet değişik seti teker teker atıyorsunuz bunları attığınızda daha evvel atmış olduğunuz setler var ise otomatikman silinir yerine yenileri kaydolur daha sonra orgun çift ışığını yaktığınızda direk görmeniz lazım olmadı alt ve üst ışıkları tek tek yakarak ta görmeye çalışın lütfen eğer yüklediğiniz set dosyası içiçe birden fazla klasör içermiyorsa ve sonu .SET ile bitiyorsa orgun görmeme şansı yok eğer görüp te çaldığınızda börtü böcek sesleri alıyorsanız buda kartınıza uyumlu olmadığının kanıtıdır.

DİYELİMKİ PADLERE DAHA DEĞİŞİK SESLER ATMAK İSTİYORSUNUZ
drum kitlerin içerisinde ara orada farklı sesler var. hatta oktavı + ve - yaparak içlerinde arayınız. Ankara isimli kitlerin içinde koçlaaaaar, haydeeeeee, diğer setlerde arkadaşlar hazırmısınız, ne okuyiiimmii gibi sesleri var. dışardan sample ses koyabildiğimize göre, bu sesleri de atabiliriz. kitlerde olan seslerden atmak için ;rec'e basıyorsunuz, new pad i seçiyorsun, yazacağınız sesi klavyede buluyorsunuz (haydaaaa, hoppaaaaa gibi) kayıt deyip metromla birlikte sese basıp kaydediyorsun, nereye koyacaksanız numarayı seçiyorsunuz. İşlem tamamdır. Kolay gelsin saygılarımla

Saz grubu , yine çok teşekkürler, tekrar tekrar deneyecem, demekki bir yerde yanlış yapıyorum...

Bu konudaki sorun nedir acaba ?
Yeni bir ritim ilave etmek istesem, user 1,2,3 te bos yer varsa yoksa hangisinin yerine diye seçenek sunuyor. Diğer banklara ritim atmak istiyorum, ritim protect off konumunda, yani içine girilebilir ama diğer bank seçeneklerini göremiyorum,

Saz grubu , yine çok teşekkürler, tekrar tekrar deneyecem, demekki bir yerde yanlış yapıyorum...

Bu konudaki sorun nedir acaba ?
Yeni bir ritim ilave etmek istesem, user 1,2,3 te bos yer varsa yoksa hangisinin yerine diye seçenek sunuyor. Diğer banklara ritim atmak istiyorum, ritim protect off konumunda, yani içine girilebilir ama diğer bank seçeneklerini göremiyorum,

Diğer BANK lardan kastınız KART ise veya kart taki STYLE ler ise biliyorsunuz kartta yeterli yer yoktur sil kopyala yapıştır yaparken de kartı bile bozmak mümkün bu nedenle abuk subuk mesajlar alabilirsiniz. Orgun kendi hafızasında ise Fabrika Datalarının tamamını bile ister tek tek ister toptan değiştirebilirsiniz. Kolay gelsin Saygılarımla,

Sazgrubu hocam, basit bir şeydir ama yine bulamadığım bir durum : ses değiştirmek için ses bankasına basınca ekrandaki ritim sayfası gidiyor, ya da tam tersi... tekrar bir önceki bankın ekranda görünmesini istek nasıl yapıyoruz? hangi banktaki sesi seçmiştik, ritmi seçmiştik unutuluyor...?