• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa80 hoparloden ses gelmiyor lutfen yardim

korgshow

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Arkadaslar daha 2 gun oldu pa80 aldim hd sinde yuklu olan bir cart ve set yukledim ondan sonra orgta ritim caliyor gorunuyor hic ses yok bu ortgta yeniyim ses. cikmamasi neden olur yardimlarinizi bekliyorum

Cevap: Pa80 hoparloden ses gelmiyor lutfen yardim

Orgun Ön sol tarafında Kulaklık çıkışı var muhtemelen orada Jak Başlığı veya kırık JAK ucu kalmıştır öncelikle orayı kontrol et daha sonra baktınız olmadı oraya bir jak takmaya çalışın takılıyor ise sıkıntı orada değil demektir. Bu orgu son olarak birde ön tafartali Left ve Rayt çıkışlarından büyük tesisata bağlayın lütfen ve orgu çalın eğer büyük tesisat tan da ses çıkmıyor ise o zaman orgunuzun ana bordu veya çıkışları yanık demektir. Eğer büyük tesisat ta ses problemi yok ise sıkıntı ya dediğim gibi kulaklık çıkışından yada orgun kendi hoparlör veya ses bağlantısındadır. Geçmiş olsun Saygılarımla,

Tesekurler sagolasin

Seri yuklemeden once hic bir sorun yoktu. Acaba seti yuklerkenmi yanlislik yaptim ama set yuklenmis gorunuyo ses yok

O zaman Globe yi silmiş olabilirmisiniz ? veya yüklediğiniz SET de GLOBE varmıdır ? kontrol edermisiniz ? Ama böyle olunca Ritim çalması lazım siz rtim çalar gözüküyor deyince farklı bir şey gibi bana geliyor siz önce eski setinizi yükleyin bir öyle deneyin sonra görüşelim veya hangi kartı yüklediniz onu söyleyin çünki bana öyle geliyor ki siz set değil Kartı yanlış yüklemişsiniz Kart desteği yok

Evet abicim aynen oyle olmus karti yanlis yuklemisim. zannedersem pa80 kullanan bir arkadasim da aynen sizin soylediginizi soyledi. birde kartimin hangi seti destekledigini bilmedigim icin ritimleinrde cogu sabir sacma caliyordu hd de yuklu setler zannedersem kartla uyumlu degil simdi pa80 kullanan arkadasima gidip sorunu gidermesini isteyecegim

İstanbul da iseniz bana getirin bedava size hallederim sıkıntı yok istediğiniz kartı seti yüklerim

Tekin bey öncelikle hayırlı günler dilerim. Yeni pa80 aldım daha önce kullanmıştım ritmsel olarak bilginize ihtiyacım var biraz. Konularınızı okudum emeğiniz çok gerçekten elinize sağlık.

Tekin bey öncelikle hayırlı günler dilerim. Yeni pa80 aldım daha önce kullanmıştım ritmsel olarak bilginize ihtiyacım var biraz. Konularınızı okudum emeğiniz çok gerçekten elinize sağlık.

Öncelikle almış olduğunuz org hayırlı ve uğurlu olsun diliyorum.
9 senedir bende PA-80 org yok lakin dilim döndüğünce sizlere bildiklerimi yazmaya öğretmeye devam edeceğim sorularınız yanıtsız kalmaz. Saygılarımla,

Hocam özelden yazayım dedim fakat listeniz dolmuş sanırım gönderemedim :)