• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa80 set ve kart yükleme lütfen yardım

xman6019

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa80
öncelikle yardımcı olmaya calısan herkese teşekkürlerimle ben pa80 setini değiştirmek istiyorum kafama takılan bir kaç soru var demir kral adlı arkadaşımızın setini indirdim siteden ve winrardan klasöre çıkarttım içindeki dosyalar şu şekilde
backup01 backup02 backup03 adlı klasörler ve demir kral.crd adlı klasör yine demir kral.set adlı klasörler mevcut arkadaşlar şimdi benim anladığım kadarıyla 11 tane dosya içeren demirkralcrd klasörünü disketle yükleyeceğim sırasıyla 2 tane disket mevcut elimde peki öncesinde orga format işlemi yapmam gerekir mi ve bu dosyaları sırasıyla yüklerken flash kartımın pa80 üzerinde olması gereklimi ve yine yeniden flash karta format gerekli mi diyelimki bu aşamayı geçtim sıra seti yüklemeye geldiğinde demirkaral.set adlı klasörün içerisindeki global perform program style adlı klasörler var bunları nasıl yükleyeceğim yükleme işleminin öncesi yapmam gereken neler var flash kartımın pa80 üzerinde takılı olması gereklimi onun haricinde backup01 backup02 backup03 dosyalarını nasıl yükleyeceğim ilk defa yapacağım için yanlış bir şey yapmak istemiyorum pa80 de hdd yok acaba bir hdd alsam daha basit yöntemi var mı yardımlarınız için teşekkürler açıkçası biraz tefarruatlı bilginizi rica ediyorum

Cevap: pa80 set ve kart yükleme lütfen yardım

Kardeşim aslında bütün bu sorların cevabı mevcut ilgili konularda... Ama anlaşılan benim çok detaylı anlatmam gerekiyor..

1. Orga format atmaya gerek yok, karta format atacaksın o da şöyle DİSK TUŞU >FORMAT > CARD> F2 > ENTER > F4.. Silerse sıkıntı yok.. Eğer kartta kilitli bir set yüklenmişse önceden burdan silmez onun için karta format atma dosyası var onu indir, diskete at orgu kapat disketi tak, orgu aç bir soru gelecek ekrana entere bas bekle, iki seçenek çıkacak erase veya protect card diye.. Eraseyi seç karta format atmasını bekle.. Format attıktan sonra disketi çıkar orgu kapat aç..BU İLK İŞLEM..

2. Şimdi elimizde boş bir kart var.. Hangi kartı yüklemek istiyorsak Cevo, emo, demir vs vs.. Dosyalarını temin ediyoruz.. herzaman her setin CRD ve SET klasörü var.. Şimdi disketle sırayla önce CRD kart backuplarını yüklüyoruz 11 veya 12 tane olur 16mb kartlar için.. Bitti ve artık kartımız yüklü..

3. Şimdi yüklediğimiz bu karta uyumlu olan kartın setini yükleyeceğiz... demırkral.set klasörünü olduğu gibi diskete at, orga tak, DİSK TUŞU> LOAD > F1 E BAS DİSKETİ GÖR> SET KLASÖRÜNÜN ÜSTÜNE GEL > F2 BAS ENTERLE.. SETİMİZDE YÜKLENDİ...

4.Artık orgumuz çalmaya hazır kartı ve seti yüklü çünkü.. Şimdi diyelimki yabancı ritimlerin olduğu style banklarına türk ritimleri yüklemek istiyorum, daha fazla ritim olsun istiyorum.. Ve üstelik indirdiğin sette bu extra ritimler mevcut.. BACKUP1 BACKUP2 BACKUP3 diye bahsettiğin klasörlerin içinde style klasörü vardır.. Hemen başlayalım yüklemeye; Önce backup1 klasörünü olduğu gibi diskete at.. DİSK TUŞU> 9. SAYFAYA GEL> FACT. STYLE PROTECT: ON KONUMUNDADIR OFF YAP VE TEKRAR 1. SAYFAYA GEL.. LOAD > F1 DİSKETİ GÖR > BACKUP1 İÇİNE GİR STYLE'NİN ÜSTÜNE GEL> F2 YE BAS VE ENTERLE... BU İŞLEMİ BACKUP2 VE BACKUP3 KLASÖRLERİNEDE UYGULA BU ŞEKİKDE.. tamadır artık yabancı ritimlerin yerinde türk ritimlerimizi koyduk..

*KART YÜKLENDİ
*SET YÜKLENDİ
*VE RİTİM BACKUPLARI YÜKLENDİ..

ADIMLARI TAKİP ET UMARIM BU DEFA SORUNUNUZ ÇÖZÜLMÜŞTÜR...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Merhaba, demir kartı yüklüyorum yüzde olarak yüzde yüz oluyor yükleme bitiyor ancak kartabaktığımda kartın içi boş gözüküyor. Başka kart setleri yüklüyorum sıkıntı yok. Sadece demir kart yükleniyormuş gibi gözüküyor ama sonuç yüklenmemiş oluyor. Acil yardım.

Temikanodi hocamın anlattıklarını uygulayın kolaylıkla yükleyebilirsiniz gayet ayrıntılı olarak yazmış kolay gelsin kardeşim

Demir kart backuplari hakkinda 2. sorun bu, ben anlayamadim sorunsuz yukluyordu herkes linklerde ayni dosyalar degistirilmedi yani, yukleme talimatlarini gozden gecirin derim, boyle bir sorun olmamasi lazim..

Kardeşim aslında bütün bu sorların cevabı mevcut ilgili konularda... Ama anlaşılan benim çok detaylı anlatmam gerekiyor..

1. Orga format atmaya gerek yok, karta format atacaksın o da şöyle DİSK TUŞU >FORMAT > CARD> F2 > ENTER > F4.. Silerse sıkıntı yok.. Eğer kartta kilitli bir set yüklenmişse önceden burdan silmez onun için karta format atma dosyası var onu indir, diskete at orgu kapat disketi tak, orgu aç bir soru gelecek ekrana entere bas bekle, iki seçenek çıkacak erase veya protect card diye.. Eraseyi seç karta format atmasını bekle.. Format attıktan sonra disketi çıkar orgu kapat aç..BU İLK İŞLEM..

2. Şimdi elimizde boş bir kart var.. Hangi kartı yüklemek istiyorsak Cevo, emo, demir vs vs.. Dosyalarını temin ediyoruz.. herzaman her setin CRD ve SET klasörü var.. Şimdi disketle sırayla önce CRD kart backuplarını yüklüyoruz 11 veya 12 tane olur 16mb kartlar için.. Bitti ve artık kartımız yüklü..

3. Şimdi yüklediğimiz bu karta uyumlu olan kartın setini yükleyeceğiz... demırkral.set klasörünü olduğu gibi diskete at, orga tak, DİSK TUŞU> LOAD > F1 E BAS DİSKETİ GÖR> SET KLASÖRÜNÜN ÜSTÜNE GEL > F2 BAS ENTERLE.. SETİMİZDE YÜKLENDİ...

4.Artık orgumuz çalmaya hazır kartı ve seti yüklü çünkü.. Şimdi diyelimki yabancı ritimlerin olduğu style banklarına türk ritimleri yüklemek istiyorum, daha fazla ritim olsun istiyorum.. Ve üstelik indirdiğin sette bu extra ritimler mevcut.. BACKUP1 BACKUP2 BACKUP3 diye bahsettiğin klasörlerin içinde style klasörü vardır.. Hemen başlayalım yüklemeye; Önce backup1 klasörünü olduğu gibi diskete at.. DİSK TUŞU> 9. SAYFAYA GEL> FACT. STYLE PROTECT: ON KONUMUNDADIR OFF YAP VE TEKRAR 1. SAYFAYA GEL.. LOAD > F1 DİSKETİ GÖR > BACKUP1 İÇİNE GİR STYLE'NİN ÜSTÜNE GEL> F2 YE BAS VE ENTERLE... BU İŞLEMİ BACKUP2 VE BACKUP3 KLASÖRLERİNEDE UYGULA BU ŞEKİKDE.. tamadır artık yabancı ritimlerin yerinde türk ritimlerimizi koyduk..

*KART YÜKLENDİ
*SET YÜKLENDİ
*VE RİTİM BACKUPLARI YÜKLENDİ..

ADIMLARI TAKİP ET UMARIM BU DEFA SORUNUNUZ ÇÖZÜLMÜŞTÜR...
Slm aleyküm pa 80 e laptop dan set yüklemek için hangi program gerekli