• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa80 yardım.. grup yaylı sesi

furalabi

Moderator
Moderator
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
korg pa300
arkadaşlar linkte 3x ten bir yaylı sesi paylaştım örnek olması amacıyla lütfen kalkıpta ''yaw bu 3x,, pa80le bir olurmu'' gibi gereksiz yorumlar yapmayıız. 3x ve pa80 arasındaki farkı bende biliyorum. benim asıl bilmek istediğim pa80de bazı efekt ayarlarıyla yada başka herhangi bir yöntemle bu sese birazda olsa benzeyen bir ses yapılabilirmi? özellikle nota geçişlerindeki o esnekliğe büyük zaafım var.. bana yardımcı olabilecek biri çıkarsa çoooook büyük duamı alır yorumara şimdiden teşekkürederim. sevgiler
vural

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=rmuMrJ_NhqU]hakan3x usb set yaylı (korg pa3x) - YouTube[/ame]

Cevap: pa80 yardım.. grup yaylı sesi

güncel....

hocam o hoşunuza giden sesteki geçiş mono ve legato ile sağlanıyor olması lazım standart bir yaylı sesine şu "portamento time", "glide time" vs. tarzı durumlardan bir ayar yapılıp halledilebilir.
bir de biraz delay var :)
bu ayarların mevcut olduğu bir klavyem yok fakat böyle olduğunu düşünüyorum
selamlar.

kardeşim ilgine teşekkürederim. mutlaka dediğin ayarlardan yada benzeri birtakım ayarlardan yapılıyor bu ses ama net olarak nasıl yapıldığını bu aleti iyi bilen birinin tarif etmesi lazım. 3x kadar olamaz tabi ama benzeri bir ses olursa çok güzel olacak..

Arkadaşlar bu ses PA-80 Arap set lerinde var Oradan indirip tek ses mahiyetinde kendi setinize aktara bilirsiniz. Arap setlerini araştıralım lütfen, veya Arap yaylılar diye arayalım. Kolay gelsin Saygılarımla,