Pa800 bad block nedir acil seslerde ton farkı oluyor | Trakya Müzik
  • Trakya Müzik 18. yılındadır. Lütfen Bildiğiniz konu açanlara yardımcı olunuz.. saygılar.
  • Trakyamuzik.net xenforo 2 ona bağlı Arowchat ve Facebook Trakya muzik 2. el ilanları Satılıktır (iletişim Admin) Saygılar

Pa800 bad block nedir acil seslerde ton farkı oluyor

kuscy

Üye
Enst.
korg pa300
Arkadaşlar 800 un pitch Bendi bozuldu bugün yaptırdık seslerde kayma oluyordu fakat tamirci arkadaş bazı seslerin bozuk çıktığını yarım ton kayma yaptığını bunun pitch bendle alakası olmadigini nand format attığı sırada 22 adet bad block çıktığını söyledi anakartta seslerin kayıtlı olduğu bölge bozulmaya başlamış.bunu nasıl ve nerde yaptirabiliriz böyle bişey başına gelen varmı arkadaşlar değerli kardeşlerim abilerim yardımlarınızı bekliyorum Manisa da oturuyorum varsa bilgisi olan lütfen yardım..

Bilo_Ağa_

Moderator
Yönetici
Moderator
sesler ankarta kayıt olmaz ki rama yüklenir.. setin bilgileride içindeki usb de saklanır.. ankarda sadece rom sesler yüklenir.. rom seslerdemi kayma var sampleleredemi.. made picmendle alakası yok ozmn ritimlerde bulunan acc ler deki sesler neden kaymıyor.. ?

kuscy

Üye
Enst.
korg pa300
Abi fabrikasyon seslerin bazilari yarım ton kayık örneğin hormanica sesleri kayık yarim ton bazı led sesler vede ramdaki sample seslerin bazılarında da oluyor arti pitcbend arızası olmadığı halde kimi seste titreme oluyor sanki putcbendi ileri iktirmiş gibi nedir anlayamadık gitti aldık başımıza bela ettik dışı temiz ama içi bizi yaktı benden tavsiye artık 800 devri bitmiş bı rami arıza yapar bu anakarti çözümü nedir bilinmiyor varsa başına gelen nerde yaptirabiliriz İzmir'de

Enst.
ROLANDBK5-E15-A300 TR PİYANO
aynı olay yamaha psr a300 tr de başıma geldi ritimlerde acomp.larda sorun yokken sesler 1 nota kayıyordu istanbul da dtl elektronik e yollaadım sorun çözüldü bende izmirde çözüm aramıştım ama olmadı org u istanbula yollayarak sorunum çözüldü hala sağlam şekilde çalışıyor