• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa800 bir soru yardım lütfen

cefri 1980

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
slm arkadaşlar pa800 hakkında birşey soracağım... drum kitdeki sesleri teker teker kanal kanal edit ayarı varmıı? örneğin ritimdeki kick i sesini alkış sesine çevirebiliyoruzmu kick yerine alkış sesi çıkacak böyle bir ayar varmı yoksa kick yazıldıysa ritim öyle kalıyormu? şimdiden teşekkürler.

Cevap: pa800 bir soru yardım lütfen

uyarlayabilirsin.. ama sound bölümünde kick yerine alkış koyarsın farklı bir isimle kit olusturusun.. kullanmak istediğin ritime koyarsın. . ama üsütüne kayıt edersen iş değişir o kiti kullanan bütün ritimler alkış okur.. ayrı kaydetmen daha mantıklı

Cevap: pa800 bir soru yardım lütfen

Sorunuzun ikinci kısmında sorduğunuz ve istediğiniz hususun ilk bölümünde sorduğunuz hususla hiç bir ilgisi yoktur.Evet ritmde kick sesini alkış sesine çevirebilirsiniz.Bunun için komple drum kitteki sesleri editlemenize gerek yok.Ritm record bölümünden istediğiniz vuruşlar Drum veya Percüsyon hangi bölümdeyse o bölümü açınız.Ritm edit bölümünden mezürün o vuruşuna geliniz.Kick sesini tempo tekerleğini çevirerek alkış sesini bulana kadar çeviriniz ve alkış sesini o kısma monte ediniz.Ama bu işlemi her mezürün her vuruşu için tekrar etmeniz gerekir.Son derece sabır ve dikkat gerektiren bir iştir bu.Becerebilirseniz kolay gelsin.