• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa800 ile ilgili bi kaç soru

RossMax*

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg pa80
Merhabalar

orgum 64mb v2 setimin pcm boyutu : 65,0 MB (68.228.400 bayt)

ben sample sildim 3-5 tane 65.3 ten düşürebildim
2 tane ritim yüklücem kitleriyle birlikte benim yer açmam gerekiyor mu?

fazla sample ses yok aslında multisample a girince vahde vs. falan yazıyo onları silsem sıkıntı çıkar mı ?

Cevap: Pa800 ile ilgili bi kaç soru

öncelikler merhaba kardeşim,
sildiğiniz sample sayısı ne olursa olsun mb ları düşükse orada çok fazla yer açmayacaktır.Açsa bile sizin işinize görmez.
Eğer başka bir ritim yükleyecekseniz bunun per ve durumlarını almanız gereklidir.(kullanmış olduğunuz set içerisinde yoksa tabiki)
bunun içinde ramde gerekli yer açılması gereklidir.ve en az 10 sn boşluk olması gerekmektedir.Cihazınızın daha rahat çalışması açısından durum kitler multısamplerlerden daha fazla yer kaplar
birde vahde yazan sampleler loop samplelerdir.Onları sildiğiniz zaman o looplara bağlı ritimleriniz sağlıklı çalışmaz hatta hiç çalışmaz...

Cevap: Pa800 ile ilgili bi kaç soru

Hocam ilgilendiğiniz için teşekkür ederim şuan 41 snlik bi boşluk var. Ayrıca ritimin drum ve perc.lerinin kitleri bende vardırda ritimde 4.varyasyonda loop sesler var