• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa800 Kaba zurna sesi.

• Konbuyu başlatan piynst
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 12
  • Görülen : 8K

piynst

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
pa3x
Arkadaşlar Korg serisi için yapılmış oldukça başarılı Doğu zurna sesleri var. Gerçekten insan çalarken haz alıyor. Ancak şöyle kulağa çok hoş gelicek ya da doğu zurnalar kadar başarılı kaba zurna sesi hiçbir sette denk gelmedi, bulduklarım ise doğu zurnalar kadar başarılı değil. Forumun adı Trakyamuzik olmasına rağmen şöyle Halil Çokyürekli hocanın çaldığı zurna tadında olmasa da ona yakın kaba zurna sesi neden yok? Bu işlere emek veren saygıdeğer sample üstatları neden kaba zurna sesi yapmazlar? Ben Karadenizli olmama rağmen kaba zurna hastasıyım. Elinde bu tarz zurna sesi olan arkadaşlar varsa paylaşabilirler mi?
Herkese hayırlı, bol kazançlı sezonlar.

Cevap: pa800 Kaba zurna sesi.

neden cevap yok kimsede yok galiba

Malesef böyle bir zurna yok sanırım. bir klarnettir elektro sevdası tutmuş gidiyor. ama bir kişide böyle bir zurna üretmiyor.

Kaba zurna sesi adı altında yapılmış sesler var ancak, çok alakasız. Doğu zurnalarında ki gerçeklik yok maalesef. Sonuçta arz talep meselesi, demek ki bu sese rağbet eden yok.
[ame=http://www.youtube.com/watch?v=HXBkHyMruJ8]YouTube - halil çokyürekli zurna show -1-[/ame].
Halil ÇOKYÜREKLİ Hocayı mutlaka dinleyin derim.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=n1f_pU3ZvLA]YouTube - halil çokyürekli zurna show -2-[/ame]
Bu da devamı.

Benden başka zurna seven yok herhalde.

benim de aklımda zurna olayı, dediğin gibi, bu tatlılıkta bir zurna sesi yok piyasada. ayrıca milletin yaptığı lead seslerde sürekli olarak zurnaya yaklaşma eğilimi var. yani adam lead ses yapayım diyor, kulağında zurna tınısı var, ona yakın tonlar elde etmeye çalışıyor kendisi de farkında olmadan

bu yaz bu işe el atmayı düşünüyorum. şöyle sağlam bir zurna sample elde edeceğiz inşallah elimizdeki kısıtlı imkanlarla

Süper olur kardeşim. Umarım bizimle paylaşırsın.

harikasın ustam

Ben zurna sesini hic sevmem ama Halil hocayi bikmadan dinlerim , nefesine saglik.