• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pa800 Önemli

chnarbc

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
korg pa 800
selam arkadaşlar. Pa800 de 4. varyasyonun ritmini farklı bir tempoda yapmak istiyorum. Örneğin 1, 2 ve 3. variation 96 tempoda, 4. variation 117 tempoda olacak şekilde istiyorum ama sanırım beceremedim. sitede ve başka yerlerde de araştırmama rağmen kesin bi bilgiye ulaşamadım. yardımcı olabilecek bi arkadaş varsa sevinirim. saygılar

Cevap: Pa800 Önemli

süper bir soru...

Yapmak istediğiniz ritmi seçtikten sonra Record tuşuna basarak Record/edit Current Style seçili olarak giriş yapıyorsunuz. Yapmak istediğiniz variationu seçtikten sonra menu+Event Edit tıklayarak sayfaya giriyorsunuz. Sağ alt köşede Drum yazan tırnağı Master olarak seçtikten sonra Ekranda bulunan ve yanında M:001.01.000 Tempo 105 yazan yerdeki değeri yapmak istediğiniz değer olarak ayarladıktan sonra Exit tuşu ile oradan çıkıyorsunuz. Diğer variationlar için de aynı şekilde yaptıktan sonra son olarak sağ üst tırnaktan Wirite Style yaparak yaptığınız işlemleri ritim içine kaydederek Exit From Record ile ya da Record tuşuna basarak çıkıyorsunuz.
Bu şekilde bir çözüm bulabileceğinizi sanıyorum.

ARIKAN HOCAM tesekkurler oncelikle yardiminiz icin ama dediginizi yaptim yine tempo 4 variationda da ayni kaliyor baska bi sorunmu var yada baska bi yolumu var

2 hafta oldu konu öyle kaldı millet bi çözüm bulacak yokmu acaba?????

senin dediğini birde böyle dene misal 2-4 bir ritim diyelim normal ritmini temposunu her zman kullandığın gibi ayarla yani v1 v2 v3 kullandıkların... diğer 4 var kullanmak istediğin farklı tempo için aynı ritimi 1 tane sini daha yukle ve onunda va4 seç ve temponu ayarla write curretn style dedinmi o şekil kayd eder.anlıycan tek 2-4 ten iki adet yapmak zorundasın diğerini normal tempoda kullanırken v4 geçiceğin zaman diğer 2-4 açıcaksın direk v4 ten girip ayarladığın tempo ile gelecektir. not style kilidi açık olacak.

Moderatör tarafında düzenlendi: