• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Çözüldü Pa800 Ses Ayarı

Erkan89

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg Pa800 Bağlama
Selamın Aleyküm Arkadaşlar Kullandığım Cihaz Pa800 Benim Sıkıtım Cihaz Üzerinden Ritim ve Ses ve Ana ses Ayarı İle Alakalı Sorum Olucak Ritimlerin Sesini Kıstığım Zaman Seste Gidiyo Sesi Kıstığım Zaman Ritimde Gidiyo Yani Bir Biribirene Kalibrasyon Olmuş Durumdalar Bunu Klavyemde Nasıl Düzeltebilriim

İlgi ve Alakanıza Şimdiden Teşekürlerimi Sunarım

Son düzenleme:
İlk sürgü tüm orgun sesini açıp kapatır ikinci sürgü ise ritimle enstürman seslerinin dengesini ayarlar. Baştan İkinci sürgü orta konumda mı? Kontrol edin yoksa globalden ayarlara bakmak lazım.

İlk sürgü tüm orgun sesini açıp kapatır ikinci sürgü ise ritimle enstürman seslerinin dengesini ayarlar. Baştan İkinci sürgü orta konumda mı? Kontrol edin yoksa globalden ayarlara bakmak lazım.
İşte o ayarı nasıl yapıcam klavye tuşlarının sesini kapatıp açıncada ritimler kısılıyo onu nasıl yapıcam

orgun sol baş tarafında 2 sürgü var.
ilk sürgü genel hem ritim hemde sesi kaldırır
ikinci sürgüyü full yukarı kaldırırsanız sadece ses.
full aşagı indirirseniz sadece ritim duyulur.
"ikinci sürgü" ortada iken ritim ve ses dengelenmiş olur.. Sesi daha fazla ritmi daha az duymak isterseniz ikinci sürgüyü biraz yukarı kaldırırsınız. Ritmi daha fazla duymak için ise tam tersi biraz aşagı indirirsiniz.

ama ses degiştirince sesler bir anda patlama yapıyor yukseliyor ise
yada balans yani ikinci sürgü çalişmiyor ise
global dosyasında sorun olabilir. Başka bir setten korg pa 800 global(sadece global dosyası) yükleyin cihazı tekrar açıp kapayın.
"2x veya başka bir set degil 800 global dosyası"

diğer bir yontem klavye ana ekranında altta volume var ona tıklayın "dokunun" oradan sağa doğru upper 1 2 3 var sırasıyla üzerine tıklayıp ritim tekerleğiyle yükseltip alcaltıp kulağınıza göre ayarlayın...
eğer bu şekilde sesler kısılıyor ise balance sürgüsünde sorun olabilir...

orgun sol baş tarafında 2 sürgü var.
ilk sürgü genel hem ritim hemde sesi kaldırır
ikinci sürgüyü full yukarı kaldırırsanız sadece ses.
full aşagı indirirseniz sadece ritim duyulur.
"ikinci sürgü" ortada iken ritim ve ses dengelenmiş olur.. Sesi daha fazla ritmi daha az duymak isterseniz ikinci sürgüyü biraz yukarı kaldırırsınız. Ritmi daha fazla duymak için ise tam tersi biraz aşagı indirirsiniz.

ama ses degiştirince sesler bir anda patlama yapıyor yukseliyor ise
yada balans yani ikinci sürgü çalişmiyor ise
global dosyasında sorun olabilir. Başka bir setten korg pa 800 global(sadece global dosyası) yükleyin cihazı tekrar açıp kapayın.
"2x veya başka bir set degil 800 global dosyası"

diğer bir yontem klavye ana ekranında altta volume var ona tıklayın "dokunun" oradan sağa doğru upper 1 2 3 var sırasıyla üzerine tıklayıp ritim tekerleğiyle yükseltip alcaltıp kulağınıza göre ayarlayın...
eğer bu şekilde sesler kısılıyor ise balance sürgüsünde sorun olabilir...

İlgi Bilgi ve Alakan Yardımın Çok Teşekkür Ederim Sağolasın

globalde sorun var bence

Selamın Aleyküm Arkadaşlar Kullandığım Cihaz Pa800 Benim Sıkıtım Cihaz Üzerinden Ritim ve Ses ve Ana ses Ayarı İle Alakalı Sorum Olucak Ritimlerin Sesini Kıstığım Zaman Seste Gidiyo Sesi Kıstığım Zaman Ritimde Gidiyo Yani Bir Biribirene Kalibrasyon Olmuş Durumdalar Bunu Klavyemde Nasıl Düzeltebilriim

orjinal bir pa 800 set içinden sadece global dosyasını yükle

Golbal e bas+menü+General controls+aşağıda son seçenek interface+Acc/sng Volume işeretle
Exit. Volume tuşların ritm ve klavye sesi ayrı atanmış olur

Golbal e bas+menü+General controls+aşağıda son seçenek interface+Acc/sng Volume işeretle
Exit. Volume tuşların ritm ve klavye sesi ayrı atanmış olur
ben yaptım olmadı acaba nerde yanlış yapıyorum??