• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA900 cüler ritim seçme ve yükleme konusunda yardım lütfen...

g600-2010

Gold
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
KORG PA900 + G-600
14 sene G600 den sonta yılbaşında PA900 e geçtim fakat şöyle bir sorunum var.Üzerindeki mevcut setin üzerine başka bir setten ritim seçip boş bir bölüme kopyaladığım zaman orijinal ritim sesi vermiyor. ama seti olduğu gibi komple yüklediğim zaman mükemmel bir ritim olşuyor. Bilmem anlatabildimmi. Yani başka bir sette beğendiğim ritimleri üzerinde bulunan sete tek tek yüklemek istiyorum hiç ummadığım cangırtı cungurtu bilmem düdük sesleri falan geliyor. Umarım bilen arkadaşlar vardır. Şimdiden teşekkür ederim.

Cevap: PA900 cüler ritim seçme ve yükleme konusunda yardım lütfen...

Benim bir çalışmam var bu konuda videolu anlatım yapıcam yakında.

anladığım kadarıyla başka setten sadece ritmi kopyalayorsun.o ritme ait drum kitleride alman gerekir.

öyleymiş ama ben beceremiyorum daha doğrusu korg a çok yabancıyım

Arkadaşlar akşam oturdum PA 900 ün başına, yükledim ercan beyin 105 MB lik yeni setini harika olmuş, lakin başka bir setten çok beğendiğim Nani-s-FİDAYDA adlı ritim var yüklüyorum bozuk çalıyor. setin içine girip Saunddan Drum kitten vs. yerlerden yüklemeler yapıyorum gene bozuk çalıyor kafayı sıyıracağım. Yardımlarınızı bekliyorum. Saygı ve selamlarımla

Arkadaşlar akşam oturdum PA 900 ün başına, yükledim ercan beyin 105 MB lik yeni setini harika olmuş, lakin başka bir setten çok beğendiğim Nani-s-FİDAYDA adlı ritim var yüklüyorum bozuk çalıyor. setin içine girip Saunddan Drum kitten vs. yerlerden yüklemeler yapıyorum gene bozuk çalıyor kafayı sıyıracağım. Yardımlarınızı bekliyorum. Saygı ve selamlarımla

Seti bana gönder ben o ritmi sete ilave edip guncelliyim

ritimi ve drumkitleri yükledikten sonra..record+record/Edit Current Style den drum kitleri yerlerine koyup kaydediyormusun...eğer bunu yapıp ta yine düzgün çalmıyorsa..ekranın normal durumda iken ekranın sağ üstünde(original style sounds)
bi tık kutucuğu var onunda tıkının işaretli olmasına bak..

Ritimleri bende merak ettim..hangi sette bu ritimler..
güzelse ercan güncellemede verir onları...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bence sen dediğimi yap yorma kendini gönder bana bu ritimden herkes faydalansin :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hemen gönderiyorum kardeş ilgili seti. Bu setin içerisinde Nani-s-Fidayda isimli introlu çok güzel bir ritim var senin setin içersinde bir harika olur. Şimdiden teşekkürler Kayseri den Bursaya Selamlar...

Hay aksi dosya yüklemede Eror hatası verdi yav ne kadar şanssızım. Bahsttiğim Setin Adı Piyanist_EMO.SET idi.