• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

pa900 mp3 kaydı 32bit düşük ses sorunu

webfaresi

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yok
Mp3 olarak kaydettiğim müzikler bilgisayara attığımda düşük kaliteli gözüküyor. halbukü orgda kaydederken highest quality seçili. bu sorunu nasıl giderebilirim.
bilgisayarda 32bit gözüküyor ben 256 384 bit gibi yüksek kalitede kayıt etmek istiyorum.

Cevap: pa900 mp3 kaydı 32bit düşük ses sorunu

Mp3 olarak kayıt ettiğiniz müziğin düşük kaliteli olarak görünmesi normal zira mp3 en kalitesiz ses formatıdır.

Yapacağınız şey şu : Öncelikle harici bir ses kartı edinin ve bilgisayarınıza bir kayıt proğramı (DAW) kurun. Klavyenizin left ve right çıkışlarını ses kartınızın analog girişlerine bağlayın. Bu arada DAW'ınızda 24 bit / 44,1 kHz veya 48 kHz kayıt opsiyonunu seçin ve müziğinizi kayıt edin. Daha sonra bu kayıtı Wav formatında çıktı olarak alın. Alacağınız sound kalitesi her halükarda mp3 çıktısından çok daha kaliteli olacaktır.

32 bit kayıt almanız benim bildiğim kadarıyla teknolojik olarak şu an için mümkün değil. 256 kHz ve üstü kayıt için ise ; bu amaçla tasarımlanmış üst düzey bir AD/DA konvertöre sahip olmanız lazım. Bunların fiyatları da 10000.-TL'lerden başlıyor ve yukarı doğru gidiyor.