• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Pad Lar Hakkında Acil Yardım..

soparoow

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Korg PA800
Arkadaşlar KORG PA55TR .. Pad 1Koma Pad 2 dawul Pad 3 Akor Pad4 alkış sesi .. Bu 2 ve 3 De ınsan sesını nasıl yuklucem ? orgun setinde war ama nasıl yuklıcemı bılmıyorum yardım edermısınız..

Cevap: Pad Lar Hakkında Acil Yardım..

DİYELİMKİ PADLERE DAHA DEĞİŞİK SESLER ATMAK İSTİYORSUNUZ
drum kitlerin içerisinde ara orada farklı sesler var. hatta oktavı + ve - yaparak içlerinde arayınız. Ankara isimli kitlerin içinde koçlaaaaar, haydeeeeee, diğer setlerde arkadaşlar hazırmısınız, ne okuyiiimmii gibi sesleri var. dışardan sample ses koyabildiğimize göre, bu sesleri de atabiliriz. kitlerde olan seslerden atmak için ;rec'e basıyorsunuz, new pad i seçiyorsun, yazacağınız sesi klavyede buluyorsunuz (haydaaaa, hoppaaaaa gibi) kayıt deyip metromla birlikte sese basıp kaydediyorsun, nereye koyacaksanız numarayı seçiyorsunuz. İşlem tamamdır. Kolay gelsin saygılarımla,

PAD’lara Hertür Ses ve Koma Yetkisi Verme İşlemi
Pad’a koma yetkisi vermek için ana ekranda iken menü ye bas. Ekranda sağ alt kısımda input pads diye bir seçenek çıkar. Sayfa 23’e gir veya tempo/value düğmesini bir tık çevir. Karşına pad seçenekleri çıkar. Oradan misal, koma fonksiyonunu 1 nolu pad a vermek istiyorsun. Ekranın yanındaki 1 no’lu pad’ın önündeki tuşa bas. Ve tempo tekerini yavaş yavaş çavirerek *QUARTERT seçeneğini bul, 2 nolu tuşa bas, Laurhing seçeneğini bul, 3 nolu tuşa bas ve tempo tempo/value düğmesini cevirmek koşuluyla yeah seçeneğini bul, 4 nolu tuşa bas ve gene tempo value düğmesini çevirerek Applause seçeneğini bul ve sonra exit tuşuyla çık. Bu şekilde pad1 e koma yetkisi, pad2’ye bayan gülme sesi, pad3’e erkek yeeehh sesi, ve pad4’e alkış sesi vermiş oldun kolay gelsin.

Pad ayarlarını yaptıktan sonra globale kaydetmek gerekir nasılmı?
Global bölümüne kayıt yapmadan önce pad kilidini (pads lock) açık (on) duruma getirmelisiniz. Ayrıca bunu Performance 1-1'e kaydetmelisiniz.

Yapmanız gereken işlemler aşağıda sıralanmaktadır.

1. Orgunuzun ilk açılışta hangi ritim ve hangi sesle açılmasını istiyor iseniz önce onu ayarlayınız.
2. Pad ayarlarınızı yukarıda belirtildiği gibi yapınız.
3. Menu düğmesine basarak cıkan ekrandan Preferences'i (Lower/Acc5'e basarak) secin. Bu işlem sizi Style Play Menüsünün 24. sayfasına götürecek.
4. Bu ekranda Bass/Perc düğmelerini kullanarak Pref.Lock bölümündeki Pads kısmını "On" durumuna getirin.
5. Write tuşuna basarak "Write Global" komutunuzu verin. Ve "Exit"e basarak bu bölümden tamamen çıkınız.
6. Daha sonra ayarlarınızı (dikkat! baska performance secmeden) Performance "1-1" bölümüne kaydedin. Bunu da "Write" tuşuna basıp Perf.N:01-1 olacak şekilde performance'ye aynen yazmanız gerekir.

PAD’lara Hertür Ses ve Koma Yetkisi Verme İşlemi
Pad’a koma yetkisi vermek için ana ekranda iken menü ye bas. Ekranda sağ alt kısımda input pads diye bir seçenek çıkar. Sayfa 23’e gir veya tempo/value düğmesini bir tık çevir. Karşına pad seçenekleri çıkar. Oradan misal, koma fonksiyonunu 1 nolu pad a vermek istiyorsun. Ekranın yanındaki 1 no’lu pad’ın önündeki tuşa bas. Ve tempo tekerini yavaş yavaş çavirerek *QUARTERT seçeneğini bul, 2 nolu tuşa bas, Laurhing seçeneğini bul, 3 nolu tuşa bas ve tempo tempo/value düğmesini cevirmek koşuluyla yeah seçeneğini bul, 4 nolu tuşa bas ve gene tempo value düğmesini çevirerek Applause seçeneğini bul ve sonra exit tuşuyla çık. Bu şekilde pad1 e koma yetkisi, pad2’ye bayan gülme sesi, pad3’e erkek yeeehh sesi, ve pad4’e alkış sesi vermiş oldun kolay gelsin.

Pad ayarlarını yaptıktan sonra globale kaydetmek gerekir nasılmı?
Global bölümüne kayıt yapmadan önce pad kilidini (pads lock) açık (on) duruma getirmelisiniz. Ayrıca bunu Performance 1-1'e kaydetmelisiniz.

Yapmanız gereken işlemler aşağıda sıralanmaktadır.

1. Orgunuzun ilk açılışta hangi ritim ve hangi sesle açılmasını istiyor iseniz önce onu ayarlayınız.
2. Pad ayarlarınızı yukarıda belirtildiği gibi yapınız.
3. Menu düğmesine basarak cıkan ekrandan Preferences'i (Lower/Acc5'e basarak) secin. Bu işlem sizi Style Play Menüsünün 24. sayfasına götürecek.
4. Bu ekranda Bass/Perc düğmelerini kullanarak Pref.Lock bölümündeki Pads kısmını "On" durumuna getirin.
5. Write tuşuna basarak "Write Global" komutunuzu verin. Ve "Exit"e basarak bu bölümden tamamen çıkınız.
6. Daha sonra ayarlarınızı (dikkat! baska performance secmeden) Performance "1-1" bölümüne kaydedin. Bunu da "Write" tuşuna basıp Perf.N:01-1 olacak şekilde performance'ye aynen yazmanız gerekir.

Ya kardeş ben bu pad lere ıslık v.b adam sesleri vermek istiyorum.Nerden bulurum nasıl yaparım bunları.Bi yardımcı olabilirmisiniz.

valla gardas cok guzel anlatmsınız ama ınglızce olması zor bıze gore hep karıstırız dıye ıcınden cıkamyız sahsen ben cıkamam bu pad ayarlarından saygıalr guzel bılgı vemsınız allah razı olsun

Moderatör tarafında düzenlendi:

Arkadaşım verdiğiniz bilgiler yanlış başka kirleri koymak istiyoruz ama kendi hafızadaki kikleri koymuşlar başka kitlerden ses atayamıyoruz

kardeş arkadaş ıslık sesi felan diyor yukarıda anlattıklarınızı bizde biliyoruz farklı kitlerden nasıl ses alırız padlara siz onu anlatın lütfen arkadaşların yardım isteği doğrultusunda cevaplar yazarsanız seviniriz