• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Piranha T Type

Piranha_59

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Piranha Acoustica T Type Org
Arkadaşlar Piranha T Type org aldım.. Sesleri falan gayet iyi.. Ancak içinde Türk ritimleri yok ve bu yüzden ben orgumu pc ye bağlamak istiyorum. İçine ritim atılıyor mu bilmiyorum daha yeni aldım ama heralde en azından pc den ritim atmadanda bu iş görülebiliyor? USB girişi var orgun ve nasıl bağlantı yapılacağı hakkında hiç bir bilgim yok.. Ha şunu söyleyeyim kablosunu aldım (usb-printer kablosu) yani doğru kablo.. Hangi programı sizce tercih etmeliyim Fl studio mu Cakewalk mu? Biliyorum çok soru sordum :) Elinde bu org dan olan veya bu konu hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlar düşüncelerini benle paylaşırlarsa çok memnun olurum.. Şimdiden teşekkürler..

Cevap: Piranha T Type

bir cevap yazabilcek arkadaş yok mu acaba aramızda? Gerçekten buna ihtiyacım var..

hiç bişey atamıoz sadece bilgisayara baglayıp midileri orgun bir hopörlörmüş gibi dinlemeye yarıyor üzgünüm

Bir şey atamadığımızı öğrendim dostumda o sırada aynı anda tuştan eşlik edemiyor muyuz? Bu midilere yani ben ona da razıyım...

Eğer evde hobi amaçlı müzik yapacaksanız.Sizin de dediğiniz gibi FL Studio tarzı programlarla her çeşit ses ve ritm elde edebilirsiniz.Orgunuzu sadece MIDI klavye olarak kullanırsınız.İsterseniz orgun kendi ses ve ritmlerini de kayıda alabilirsiniz.

Fl Studio,Nuendo,Cubase,CakeWalk bu işler için işinizi görebilecek programlar..

Bu tür programları kullanmak ilk başta biraz zor gelebilir ama alıştığınızda orgun kalıplarına sınırlı kalmamış olursunuz...

Teşekkür ederim. Bu modelin pc ile bağıntısını bi türlü kuramadımda acaba bu konuda bir bilgin var mı kardeş ?

Bu org driver kurmadan pc ile bağlantı kurabiliyormuş..Aldığınız host kablosu ile bağlantıyı yaptıktan sonra ;

Örneğin FL Studio'yu kurdunuz ve program seçeneklerinden orgunuzu gösterdiniz...Artık Fl studio'dan ses kayıtlarınızı alabilirsiniz..

Çok teşekkür ettim dostum. Ben sadece hobi olarak aldım zaten bu orgu. Deniycem bakalım...