• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Piyanistler perde arkasi muzik yaptinizmi ?

Nejat Levent

MERHUM ( Allah Rahmet eylesin)
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Piyanistler perde arkasi muzik yaptinizmi ?

yani muzik yapmaya basliyacaginiz zaman salondakiler sizi gormesin diye

perde cektilermi?Boyle bir olay sizinde basiniza geldiyse lutfen yazin.

veya degisik konular.komiklikler.

mesela tombul tombul memeleri caliyorsun.

dugun sahibi geliyor.ayip oluyor ha.diyenler oldumu ?

buyrun devam ediniz.

Nuri dardenelden Taki hikayesini anlatmasini bekleriz.

ilhan sendende bekleriz
Bilhassa (Roman 39) Oktay senden bekleriz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben yaptim grup arkadaxlar la kina olmustu 200kisilik salonda perdeyi cektiler önümüz3 e büyük paevey box un biri bakiyordeu biride oynayanlara inanmazdin calip söyledik hicte zevkli omadi aynisi nisandada basimiza geldi ama saat 11 den sonra acildi aherkes göbet atti
saygiaör iiyi aakskamlar
saygilöar

oo sarkiya gelince sarki 90 yillarda cikmisti tommbul tombiul iyneler derdim söylerken o yerine gelirken bütünn sehirciler sahneye bakiyorlardi

bir baska olayda ayni yillarda basimaiza geldi arkadasa türküyü yazip vermistik bana eslik ediyordu cift sesle bir arada nakaratina gelirken ona biraktim arkadas söyledi sarkida söylrydi
bir arak ver ...sansür... icmeden oy yo yo halay cekenler in gözleri bizlerdeydi acayip komik aoldu
saygialr

Moderatör tarafında düzenlendi:
Perde olayı benim de başıma geldi, önüme perdeyi çekiverdiler neye uğradığımı şaşırdım. Hemen cd player ı açtım bütün gece cd çaldım. Bana çok ters geldi.

berbat birşeydi.bana çal diyorlardı bende görmeden çalıyordum birgün bir baktım ki millet gitmiş ben kendi kendime çalıp duruyorum:)hiç anlam veremem bu yüzden böyle şeylere

bir kere biz de çalmıştık.sahnede sinama salonundan bozma olduğu için yanda oturacak yerimiz vardı.
cihazları oraya çektik,vurduk rakının gözüne...!

bazı müteasiıp yerlerde oluyor hiç zevkide olmuyor güzellikleri seyretmeden de vakit geçmiyor yaw:)

kesinlikle böle bişeyi kabul edemem. daha önce söleyen oldu ama inatla herkesin gözünün önünde çalmayı tercih ettim ve ederim yani. benim önüme perde veya benzeri şeyler koymaları şevkimi kırardı açıkcası...
saygılar...

yıl 1973... giresun- espiyede yazlık sinemada orkestranın önüne perde çekeceğiz dediler.. Biz ayakları görmeden çalamayız dedik...Ve perde örtülmedi... O yıllarda genç erkekler,kızları seyredebilmek gayesiyle düğün salona girmek için bize yalvarırdı. Tanıdıkları bu da malzemecimiz diye salona aldırırdık.

Merhaba arkadaşlar, benim başıma gelen de biraz ilginç; 90 lı yıllarda mutaasıp bir köye gitmiştim, beni evin avlusuna oturttular bayanlar damda oynuyor, küçük bir çocuğu da görevlendirmişler, dama bir inip bir çıkıyor istekleri bildiriyor:)

Nejat abim takı hikayesini istemiş bende anlatayım o zaman :)
geçen yıllarda çanakkalenin elit ve kaliteli otellerinden birinde bir düğün çalıyorum yanıdada gitar çalan bir arkadaş var yazık çocukta genelde benimle birlikte barlarda çalan ve pek fazla düğüne gitmeyen bir arkadaş orada olmasının tek nedenide düğün sahiplerinin ve otelin konumundan dolayı bi kaç enstruman görmek istemesiydi...
velasılkelamm ... düğünün ortalarına gelindi neyse muhteşem bir pasta kesildi herşey çok iyi gidiyor ve takı merasimi için anons etmemizi rica ettiler ben genelde " işte efendim örf ve adetlerimize göre .... v.b. " falan filan girerim konuşmaya fakat o sırada ne olduysa ben bu anonsu yapıcak durumda değildim... bizim gitarcı arkadaş bu anonsu yapmaya başladı ve aynen söylediklerini yazıyorum....
" sevgili misafirlerimiz takı mesasimimiz başlamıştır. gelin hanım köşede geline takmak isteyenler sırayla gelsinler" :) deyince ben oracıktan kayboldum en son hatırladığım arkadaşın farkettiği ve bana doğru kaçışıydı :) tabi kimse ters yaklaşmadı çünkü bir dil sürşmesiydi... :)
umarım nejat abimin dediği hikaye budur :)
saygılarımla