• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PİYANO ile şarkılar nasıl çalınır ? Ders videoları

oldpiyanist

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
klavye.gitar
Evet bu konu başlığı altında size Benim derslerimde verdiğim Piyanoda şarkılar nasıl çalınır videolarını vereceğim. Burada Piyano Öğreneceksiniz iddaasında bulunmuyorum.Mutlaka ders almak gerekir. Ama buna vakti olmayanlar bu videolardaki basitleştirilmiş şarkıları sabırla çaılışırlarsa en azından bazı şeyleri piyanoda çalabilir.Şimdi hiç bilmiyenler için ilk ders .

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7yN2Vq7Z_q0&feature=plcp]PİYANO DERSLERİ 1 - Yeni başlayanlara .avi - YouTube[/ame]

Biraz birşeyler bilenler için Carmen operasından meşhur bir arya Toreodor. Şarkıyı basileştirilmiş olarak veriyorum .

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=4yQFdYG5dzE&feature=plcp]PİYANO DERSLERİ - Toreador ( from carmen ).avi - YouTube[/ame]

Cevap: PİYANO ile şarkılar nasıl çalınır ? Ders videoları

Evet yeni başlayanlar için ikinci ders videosu.

Rigeletto operasından bir arya La Donna e Mobile .Tabi basitleştirilmiş olarak .

Teşekkür ederim.

Sayin oldpiyanist videolar icin cok ama cok tesekur ederim sizden ricam 2-4 halay video olarak gostermeniz (makaram sari baglar,kaymakami kizlari,sak sak ellere ,agri daginda uctum,mendilim yele yele ,diyabakir sad akar,YK halaylari ,fincani ters yatirdim,hababam ha ,bagiye ,zer mircan,cariyari yar ,....., bunlari tek bir gunde hazirlamanizi istemiorum ne hadime fakat diyorum ki bu halaylari video olarak nasil calindigini gosterirseniz cok cok ilgi gorur yeni baslayanlar icin cok cok ama cok iyi olur sizi iyi bi egitimci ve usta goruorum ve insallah bu mesaji almisinistir ben fransada isterim kurs'a gitmekk fakat kimse vermiyor tek umudum sizsiniz sizden umutumu kesersem org beni icin bitmistir

Saygilarla Ben Fransadan serko

kardesim sakIn org calmayi birakma. Zamanla hersey gelir ve ögrenirsin herseyi. Org calmayi biraktiginda cok büyük hata yapmis olursun. Birgün "keske birakmasaydim" dersin.

iyide nasil olacak ders olmadan vallah ne yapacagimi bilmiom

iyide nasil olacak ders olmadan vallah ne yapacagimi bilmiom

bahsi geçen 2/4'lük eserleri çalmaktan ziyade, klavyenizin eserleri çalmaya elverişli olup olmadığına bakın, klavye 2/4 lük mü?

sonra, kişilerin kendine özgü yorumlarını dinleyerek değil de orjinal halini youtube veyahut benzeri sitelerden dinleyerek yada edinerek defalarca dinleyin, bu durum sizin duyduğunuzu çalabiliyor musunuz'u kavramanızı sağlayacaktır.

çalabiliyor ama orjinaline yada kişilerin çalışına yakın olmadığını düşünüyorsanız bununda geçerli bir cevabı var , makam :)

hoş, yeni başlayanlar için "makaram sarı bağlar" ne kadar sağlıklıdır tartışılır ama başlanırsa amza tairov oluşunuz kaçınılmazdır :D

Kolay gelsin,

Bir Piyanistin bilmesi ve her gün defalarca tekrarlaması gerktiğine inandığım Gam çalışmalarını veriyorum.Ne kadar çok tekrar ederseniz tuşlara hakimiyetiniz o kadar artar.İlk olarak Do Majör gamını veriyorum .Parmak numaralarına dikkat edin ve ona göre çalışın. Diğer gamları da sırasıyla vereceğim.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=MYqWzFNY5sU]PİYANO DERSLERİ - Do Majör Gamı ve Arpeji .avi - YouTube[/ame]

parmakta sorun yok nota da sorun var bana halay notalari lazim lutfen