• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PSR-S970/S770 Direct access ten Pratik Koma

• Konbuyu başlatan ayoub
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 6
  • Görülen : 2K

ayoub

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Medeli Dante TR
Merahaba arkadaşlar yamaha ya direcet access ten pratik koma için update isteği yazdım. Ya salladılar :)) yada dikkate alacaklar. Gelen cevap şu şekilde oldu: .

Thank you for your email and comments regarding your Yamaha PSRS970 and we will pass on your thoughts to our design team in Japan.

(Birde A3000 tavsiye etmişler :)) )

Please note that we also have the PSR-A3000 available as well.

We hope this helps and thank you for contacting Yamaha Music Europe GmbH (UK).

Kind Regards

Technical Support Team

Cevap: PSR-S970/S770 Direct access ten Pratik Koma

umarım dikkate alırlar.tyros ve s serilerinde koma olayı pek pratik değil.

dr salim android teller icin yazilim geliştirdi ona bakın bi derim ..

Dr. Salim dün gece cevap yazmıştı altınada video koymuştu telefondan koma veriyordu , cevabı silmiş,
göremiyorum şu an.
Komayı Registrasyom memory deki seslere verip hafızaya alabiliriz fakat transpoze değiştirmek gerekince sorun olur , en kötü ihtimalle kullandığımız transpose ye göre ayrı ayrı komalı registrasyon grupları yapılabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

videonun urlsini değiştirdiğim için silmiştim...

Dr. Salim dün gece cevap yazmıştı altınada video koymuştu telefondan koma veriyordu , cevabı silmiş,
göremiyorum şu an.
Komayı Registrasyom memory deki seslere verip hafızaya alabiliriz fakat transpoze değiştirmek gerekince sorun olur , en kötü ihtimalle kullandığımız transpose ye göre ayrı ayrı komalı registrasyon grupları yapılabilir.

son yaptığım yazılımda transpose kaymıyor abi. Aynen panelden koma veriliyormuş gibi çalışıyor. Kısacası transpose sorunu kalktı.

Alternatif olarak şöyle yapın; reg in kaydedeceği maddeleri belirleyebiliyoruz, sadece voice ve scale seçili olsun. Bu durumda reg değiştirdiğiniz zaman sadece sesler ve koma değişecek. Sonra freeze in neleri donduracağını belirlediğimiz bölümde sadece scale seçili olsun. Arkasından her reg bankasının örneğin ilk sesini komalı kaydedin, diğerlerini normal kaydedin. Cihazı freeze hep açık kullanın, komaya geçeceğiniz zaman freeze i kapatın ve ilk regi seçin, frezee i tekrar açın ve şimdi istediğiniz reg i seçebilirsiniz. Komadan çıkmak istediğinizde yine freeze i kapatın ve ilk reg haricindeki diğer 7 regden istediğinizi seçin. Bu şekilde kullanırsanız transpose ritim ve diğer elementler değişmez, sadece koma ve ses değişir, menüden koma vermeye göre gayet pratik oluyor.