• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ram silme

macun54

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Enst.
Yok
Hayırlı sahurlar ustalar ben pa300 de rami sileyim derken fabrika datasini sildim.sonra bisekilde turk datasindaki set geri geldi ama su an flaş bellek takıyorum.setleri gormuyo ama mmp3leri okuyo nasil duzelticem yardımcı olun lütfen

Cevap: Ram silme

Selamlar,
PA300 için hazırlanmış olan yeni os hazır aşağıdan indirebilirsiniz

yükleme talimatı
pa300_tur_os_v2_0_0_A.pkg dosyasını flash diske kopyalayın ve klavyenize takın
intro1 tuşuna basılı tutarak power tuşuna basın
system update yazısı görünecek
ekran kalibrasyonunu yapın
sol alt köşeden flash diski seçin
pa300_tur_os_v2_0_0_A.pkg dosyasını update yazısına basarak yükleyin
işlem tamamlanana kadar cihazınıza müdahalede bulunmayın
system is update ! uyarısını görünce kapatıp açın

NOT : Açıklama r.ince üyemizden alıntıdır. kendisine sonsuz müteşekkürüz. Saygılarımla,

PA 600 de RAM DEN SES SİLME ve RAM İ KOMPLE SİLME
saund düğmesine basıp recorda gir semdik infoya gir yukarda sağda remin nekadar olduğunu görebilirsiniz birkaçtane ses sildiyimizde buraya bakarak ram den eksildigini görebiliriz.ve sağ taraftan yukardan tırnaga basarak delete secerek all sample secebiliriz biz tekrar menü ye girelim o kısımdan Multi sample çıkacak orada atmış olduğumuz sesler ve kullanmış olduğumuz lop lar var Empty MS orğa atmış olduğuz sesler ve loplar çıkar burdan mesela bir zurna veya klarnet,keman silelim mrsela klarnet secelim ve sag taraftan yukardan tırnak ile delete yi secerek klarneti silebiliriz yalnız delete usıng kutucugu tıkla mutlaka o zaman klarneti siler ve ram de sesi sildiyimiz için sayısı düşer..DELETE ALL dediyimizde herşeyi siler multi sample.durum sample.Recor deyip yes e bas çık.Ekran normalde iken Medyaya basıp Erase seçtik şimdi aleti iyice temizleyeceyiz erase sectikten sonra sol taraftan tırnakla SSDU seçiyoruz yani Korg sistemini seçiyoruz ve ALL diyoruz ve Open diyoruz ve karşımıza Global.pad.saun vs çıkar örneyin bia Pad i silelim pad e tıklıyalım ve open diyerek içeriyini açalım ve üstüne tıkladığımız anda Erase dediyimizde bir tanesini siler ama biz hepsini sileceyimizden şift tuşuna parmağımızla basılı tutarak tek tek ekrandan dokunarak seçiyoruz pad leri ve yuvarlağı çvirerek tekrar ekran mavi olana kadar tek tek seçiyoruz ve Erase dediyimizde hepsini siler clos a bas ve çık ve saund sec üç tane saun var ve user 1,user2,user dk sec deleteye bastığımızda siler ,ritimlerdede boyle seçebilir ve aynı işlem ile silebiliriz...

NOT: BU AÇIKLAMA ALINTI VE PA 600 İÇİN DİR PA 300 İÇİN DE DENENE BİLİR.

PA 600 de RAM DEN SES SİLME ve RAM İ KOMPLE SİLME
saund düğmesine basıp recorda gir semdik infoya gir yukarda sağda remin nekadar olduğunu görebilirsiniz birkaçtane ses sildiyimizde buraya bakarak ram den eksildigini görebiliriz.ve sağ taraftan yukardan tırnaga basarak delete secerek all sample secebiliriz biz tekrar menü ye girelim o kısımdan Multi sample çıkacak orada atmış olduğumuz sesler ve kullanmış olduğumuz lop lar var Empty MS orğa atmış olduğuz sesler ve loplar çıkar burdan mesela bir zurna veya klarnet,keman silelim mrsela klarnet secelim ve sag taraftan yukardan tırnak ile delete yi secerek klarneti silebiliriz yalnız delete usıng kutucugu tıkla mutlaka o zaman klarneti siler ve ram de sesi sildiyimiz için sayısı düşer..DELETE ALL dediyimizde herşeyi siler multi sample.durum sample.Recor deyip yes e bas çık.Ekran normalde iken Medyaya basıp Erase seçtik şimdi aleti iyice temizleyeceyiz erase sectikten sonra sol taraftan tırnakla SSDU seçiyoruz yani Korg sistemini seçiyoruz ve ALL diyoruz ve Open diyoruz ve karşımıza Global.pad.saun vs çıkar örneyin bia Pad i silelim pad e tıklıyalım ve open diyerek içeriyini açalım ve üstüne tıkladığımız anda Erase dediyimizde bir tanesini siler ama biz hepsini sileceyimizden şift tuşuna parmağımızla basılı tutarak tek tek ekrandan dokunarak seçiyoruz pad leri ve yuvarlağı çvirerek tekrar ekran mavi olana kadar tek tek seçiyoruz ve Erase dediyimizde hepsini siler clos a bas ve çık ve saund sec üç tane saun var ve user 1,user2,user dk sec deleteye bastığımızda siler ,ritimlerdede boyle seçebilir ve aynı işlem ile silebiliriz...

NOT: BU AÇIKLAMA ALINTI VE PA 600 İÇİN DİR PA 300 İÇİN DE DENENE BİLİR.

abi pa600 de saunddan sonra recorda basmak işe yaramıyor.
pa600 den ses silince de ramden düşmüyor ki zaten buna sinir oluyorum. bi ses silmek için komple seti silip tekrar yüklemek gerekiyor

Pa300 e os versiyon 2 dosyasını tekrar yukledim ama sonuç aynı song olaya basınca şarkıları goruyor ama menüye basınca seti göstermiyor

malesef benzer bişey benimde başıma geldi update değilde reset atmak gerekiyor ama dosyayı birtürlü bulamadım elinde olan varsa paylaşabilirmi

malesef benzer bişey benimde başıma geldi update değilde reset atmak gerekiyor ama dosyayı birtürlü bulamadım elinde olan varsa paylaşabilirmi
umarım yardımcı olurlar.. Baran05 yani Zafer SARMAŞIK çok büyük Müzisyendir.