• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Referans kulaklığı hangisi?

jembeycem

Gold
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
Yamaha a2000 v2 plus-korg 3x pro
Arkadaşlar merhabalar ben kendime kulaklık alıcam ama karar vermiştim akg k271 diye hem bilinen hem tavisye edilen ve çok kullanıcıda var görüyorum memnunlar tavsiye ediyorlar ama yeni bir ürün çıkmış kullanıcısı onu tavsiye etti ben daha öncede dediğim gibi terimlerden ve özelliklerden çok anlamam sizlere ürünün resimlerini ve özelliklerini paylaşıcam fiyatları öenmlil değil aşşa yukarı aynı ikisinin fiyatı.

İLK OLARAK
AKG K271 ÖZELLİKLERİ
QZ5dLj.jpg

Kulaklık tipi kapalı
Ses Frekans bant genişliği 16 28000 Hz
Hassasiyet kulaklıklar 104 dB SPL / V
Max. Giriş gücü 200 mW
Anma Empedans 55 Ohm
Earpads
Çıkarılabilir kablo Evet
Kablo uzunluğu 3 m
Değiştirilebilir earpads Evet

Ses Arabirimi
Tip Stereo fiş - 6.3 mm (1/4 ") ile 3.5mm (1/8 inç) Vidalı adaptöre
Cinsiyet Erkek
İletişim 3-pin
Arayüz Finish Altın

Boyutlar / Ağırlık
Uzunluk 110 mm
Genişlik 205 mm
Yükseklik 200 mm
Net ağırlık 240 g

ŞİMDİDE SENNHEISER HD 6 MIX ÖZELLİKLER VE ÜRÜN RESİMLERİ
D41vAl.jpg

m1b9DP.jpg

E5L10q.jpg

jVM7Dj.jpg

Z76yqk.jpg

BDnBdD.jpg

lvXgDE.jpg

or5Mm7.jpg

VvOJ7P.jpg

Teknik özellikler
Empedans: 150 ohm
Frekans cevabı: 3 - 30,000 Hz
Ses basınç seviyesi (SPL): 112 dB (1 kHz / 1 Vrms)
Kulaklık stili: Çevresel
Jak girişi: 3.5mm düz
Kablo uzunluğu: Döndürülmüş 1.5m - 3.0m, düz 3.0m + Kevlar OFC
Dönüştürücü prensibi: Dinamik, kapalı
Ağırlık: 264g

Cevap: Referans kulaklığı hangisi?

Audio Technica M50X
Gerci albenisi yok fazla sarmayabilir seni ancak Referans kulakligi ariyorsan Flat EQ olarak bu fiyat araliginda alabilecegin en iyi kulaklik...
Bu arada Referans olarak Kulaklik kullanmayi kimse tavsiye etmez Monitorde yapilmasi zaruriyet yoksa her turlu tavsiye olunur

flaudiotechnica50x.jpg

Audio Technica M50X
Gerci albenisi yok fazla sarmayabilir seni ancak Referans kulakligi ariyorsan Flat EQ olarak bu fiyat araliginda alabilecegin en iyi kulaklik...
Bu arada Referans olarak Kulaklik kullanmayi kimse tavsiye etmez Monitorde yapilmasi zaruriyet yoksa her turlu tavsiye olunur

flaudiotechnica50x.jpg

Şimdi daha çok kafam karışrı hem ben 2 si arasında kalmışken hemde nasıl yani referans kulaklığı kimse tavsiye etmez işi bu değilmi stüdyolar da kayıtlar dinlenir benim şimdiki ala amacım evde yüksek sesle çalışamadığım zamanalrda ayarları kulaklıkla yapmam için ki bu arada sizin dediğiniz audio technica m50x al benisi yok demişiniz o kulaklığı biliyorum ama renkleride var zaten ama modeli aynımı bimiyorum
Audio Technica ATH-M50XBL
0m67ro.jpg

Şimdi daha çok kafam karışrı hem ben 2 si arasında kalmışken hemde nasıl yani referans kulaklığı kimse tavsiye etmez işi bu değilmi stüdyolar da kayıtlar dinlenir benim şimdiki ala amacım evde yüksek sesle çalışamadığım zamanalrda ayarları kulaklıkla yapmam için ki bu arada sizin dediğiniz audio technica m50x al benisi yok demişiniz o kulaklığı biliyorum ama renkleride var zaten ama modeli aynımı bimiyorum
Audio Technica ATH-M50XBL
0m67ro.jpg

Aynen Renklileri aynisi ancak renkli oldugu icin fiyati fazla :D

Studyolar Mix MAsteringi Monitorlerle hatta 2 farkli marka model monitorle yaparlar, Senin durumunda gece yarisi calismalari icin uyar ama Kulaklikla gecirdigin her dakika Duyma Yetine Zarar verdiginide unutma ;)

Aynen Renklileri aynisi ancak renkli oldugu icin fiyati fazla :D

Studyolar Mix MAsteringi Monitorlerle hatta 2 farkli marka model monitorle yaparlar, Senin durumunda gece yarisi calismalari icin uyar ama Kulaklikla gecirdigin her dakika Duyma Yetine Zarar verdiginide unutma ;)

Şimdi şöyle söylim önce ilginiz için teşekkür ederim gerçekten ama daha önce evde yamaha hs80m referanslarım vardı yeni taşındığımız ev kiralk evimizi müteahhite verdik komşu bi kere şikayete geldi gıcık oldum sattım yamaha hs80m leri sonr a gittim korg 3x için pa as aldım mixserimide sattım şimdi zor oluyor çünkü mix işlerini volume işlerini set birleştirmede dinlemek için alıcam tabiki referans monitörüde alıcam hatta bir konu açtım yeni bir monitör var onada bakıcam.

Şimdi şöyle söylim önce ilginiz için teşekkür ederim gerçekten ama daha önce evde yamaha hs80m referanslarım vardı yeni taşındığımız ev kiralk evimizi müteahhite verdik komşu bi kere şikayete geldi gıcık oldum sattım yamaha hs80m leri sonr a gittim korg 3x için pa as aldım mixserimide sattım şimdi zor oluyor çünkü mix işlerini volume işlerini set birleştirmede dinlemek için alıcam tabiki referans monitörüde alıcam hatta bir konu açtım yeni bir monitör var onada bakıcam.

Hayirli olsun diyelim ...Bence M50X o zaman sonradan suprizler yasamamak icin Tabi karar senin ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hayirli olsun diyelim ...Bence M50X o zaman sonradan suprizler yasamamak icin Tabi karar senin ;)

bu önerdiğim iki marka hakkında bildiğin birşeymi var acaba hep bunu önerdiler de ne gibi süpriz?

şu an sitede satışta olan eski kulaklıklarım AKG K550 marka model uygun bir şey yaparım 200 tl ye bırakırım ama benim fikrimi sorarsan tek kelime ile denediğim çok memnun kaldığım aldığıma zerre pişman olmadığım ve uzun araştırmalar sonucunda karar kıldığım şu an lazım olsa yine aynısını alacağım model audio tecnica ath-m50x bende ayrıca yamaha hs7 referanslar var inan kulaklıkla bire bir tonları o kadar güzelki ister kulakla ister referans monitörlerle yaptığım ritm edit vs. bire bir aynı bu konuda aylarca araştırma yaptım piyasada 2 kulaklık var tutulan birisi audio tecnica diğeride beyerdinamic pro 770 diğerlerini alacağına sana akg k550 yi 200 tl ye vereyim macera arama :)

şu an sitede satışta olan eski kulaklıklarım AKG K550 marka model uygun bir şey yaparım 200 tl ye bırakırım ama benim fikrimi sorarsan tek kelime ile denediğim çok memnun kaldığım aldığıma zerre pişman olmadığım ve uzun araştırmalar sonucunda karar kıldığım şu an lazım olsa yine aynısını alacağım model audio tecnica ath-m50x bende ayrıca yamaha hs7 referanslar var inan kulaklıkla bire bir tonları o kadar güzelki ister kulakla ister referans monitörlerle yaptığım ritm edit vs. bire bir aynı bu konuda aylarca araştırma yaptım piyasada 2 kulaklık var tutulan birisi audio tecnica diğeride beyerdinamic pro 770 diğerlerini alacağına sana akg k550 yi 200 tl ye vereyim macera arama :)

Teşekkür ederim evet sizin kulaklığı gördümde yeni model birşey bakıyorum ben ve monitör konusunda ben yamaha hs80m kullandım bu hs7 ler yeni model olanlarmı siyahmı beyazmı?
benim gönlümde hep bir daha alırsam krk modeli alırım diyordum ama herkes soğuttu beni çok bas dediler şimdide bu modeli buldum
Presonus erıs e44 yeni nesil 2 x 4.5" aktif stüdyo monitör bunu araştırıyorum

Teşekkür ederim evet sizin kulaklığı gördümde yeni model birşey bakıyorum ben ve monitör konusunda ben yamaha hs80m kullandım bu hs7 ler yeni model olanlarmı siyahmı beyazmı?
benim gönlümde hep bir daha alırsam krk modeli alırım diyordum ama herkes soğuttu beni çok bas dediler şimdide bu modeli buldum
Presonus erıs e44 yeni nesil 2 x 4.5" aktif stüdyo monitör bunu araştırıyorum

yıllardır bir malı alırken piyasanın kullandığı revaçta olan ürünü alırım bu işin birde satması vardır bunu unutma ben kullanmakta olduğum ürünler hakkında sana referans verebilirim ve inan pişman olmazsın araştır bak hs7 ler hakkında bir tane bile kötü yorum bulamazsın audiotecnika ath mx50 kulaklıklar hakkındada bir tane bile kötü yerum bulamadım ve satın aldım şu an hiç pişman değilim aksine çok memnunum ha daha iyisi varmıdır bilemem ama her dinlediğim müzikte harika tonlar duyuor ve tüm frekansları hem kulaklıkta hemde referans hoparlörlerde eşit duyoyorum karar senin ama akg k 550 dede pişman olmazsın bana yurtdışından hediye geldi ihtiyaç fazlası