• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Referans Monitöre direk mikrofon bağlamak

rafael

Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
xd9
Arkadaşlar elimde 3x LE org var. Yalnız bu alet olmadan ben mikrofonu kullanabilmek istiyorum. Referans monitör olarakta Mackie CR4 var. BT özellikli olmayan. Benim için çok önemli. Ben bu hoparlöre direk olarak mikrofon bağlayabilirmiyim? Kendim çözemedim. Mesela kablosuz mikrofon bağlayabilirmiyim acaba bilginiz varsa lütfen cevaplayabilirmisiniz?

Cevap: Referans Monitöre direk mikrofon bağlamak

Mikrofonu bir harici ses kartına , harici ses kartını da monitörlere bağlamanız gerekir. Başka türlü kullanamazsınız.

Kardeş Behringer u phora - UMC202HD adında bir aleti var. Onun gibimi? Yalnız ben sadece mikrofon değil aynı anda bilgisayar veya telefonda bağlayacağım. Sanırım bu alet işimi görür değilmi? :) Yav benim amacım alttan müzik çalıp mikrofonla canlı olarak seslendirme yapmak. Ama bunu kendi monitörümle yapmak istiyorum bütün meselem bu. :)

Evet Behringer'in bu cihazı bahsettiğim harici ses kartıdır. Bu cihaz zaten bilgisayara bağlanarak kullanılabilir. Mikrofon da bağlayabilirsiniz. Yalnız kalitesiz bir cihazdır. Bence hiç bulaşmayın.

Tabi hemen diyeceksiniz ki ne tavsiye edersiniz ? Ben şunu tavsiye ederim :

kardeş daha ucuz bişey yokmu ya. :D Ben sadece mikrofonu kullanacam bunda. Müzik olayını telefondan bağlayarak halledebilirim. :D yalnız kardes bu aletler sanırım sadece kayıt için. Ben müziği mp3 olarak çalıp üzerine mikrofonla canlı performans yapmak istiyorum. O zaman mini bir mikserde yeterlidir sanırım bana.

Moderatör tarafında düzenlendi: