• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

rica ederim yalvarırım yardım edin

• Konbuyu başlatan gesees
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 26
  • Görülen : 4K

gesees

5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
e70
abilerim bir iyi kötü parayı denkleştirdik alet almaya karar verdim okumadığım konu izlemediğim video sormadığım kişi kalmadı güzel bir araştırma yapayım derken iş çorbaya döndü allah kimseyi şaşırtmasın herkes birşey söylüyor ne alacağımı bende şaşırdım kimi pa80 kimi pa55 kimi or 700 diyor valla kafam allak bullak oldu düğünlere çıkmak için yazdığım orgların artılarını eksilerini yazarsanız sevinirim.
1-pa80 iyi ama kartlı kartı yanar şu olur bu olur diyorlar
2-pa55 eski hiç uğraşma ritimi iyi ama or 700 bin kat iyi diyorlar
3-or 700 çok iyi ama belirli bir zaman sonra tıkanıyorsun ritim ses şunu bunu bulamıyorsun korg serisinde her türlü nevala bol diyorlar
işte kafa karışıyor rica ederim yardım edin

Cevap: rica ederim yalvarırım yardım edin

abilerim bir iyi kötü parayı denkleştirdik alet almaya karar verdim okumadığım konu izlemediğim video sormadığım kişi kalmadı güzel bir araştırma yapayım derken iş çorbaya döndü allah kimseyi şaşırtmasın herkes birşey söylüyor ne alacağımı bende şaşırdım kimi pa80 kimi pa55 kimi or 700 diyor valla kafam allak bullak oldu düğünlere çıkmak için yazdığım orgların artılarını eksilerini yazarsanız sevinirim.
1-pa80 iyi ama kartlı kartı yanar şu olur bu olur diyorlar
2-pa55 eski hiç uğraşma ritimi iyi ama or 700 bin kat iyi diyorlar
3-or 700 çok iyi ama belirli bir zaman sonra tıkanıyorsun ritim ses şunu bunu bulamıyorsun korg serisinde her türlü nevala bol diyorlar
işte kafa karışıyor rica ederim yardım edin

kardeşim o saydığın 3 cihazlan düğünde yaparsın herşey yaparsın sonuçta arabayı sen süreceksin kafanı fazla karıştırma bulunduğun yöreye ait ritimler zaten mevcut o cihazlarda
kimseninde dediğine bakma bakarsan kafan çorba olur iş sende bitiyor birikmiş paran hangisine yetiyorsa onu al. Biz bir zamanlar psr62 lerlen roland e16 larlan düğün proğram bitiriyorduk şuanda 3 cihazdan alacağın orglan süper proğram yaparsın . Iş sende bitiyor dostum

dostum çok saol inan kazık yiye yine bu işi öğreneceği geçen hafta startec 8600 aldık yok sesi çıkmaz çok yanlış yaptınız yeni başlıyorsunuz paranıza yazık yok atak alsanız daha iyi dediler anfiyi aldığım hafta tiksindim daha başlamadan dakika 1 gol 1 iyi mi yaptım hatamı yaptım bilmiyorum ama orgta da aynısı başıma gelmesin diye uğraşıyorum ama çok haklısın içinde duygu varsa parmaklarda iyiyse bu iş olur galiba çok saol dostum

Aynen iş para işi şimdi senin soruna gelirsek benim önerim sana yazdığın cihazların içinden pa 80 olur ama paranı azdaha biriktirip ikinci el bir pa 600 al 3x in konforunu yakala derim ,sonuç olarak bir sesden sıkılınca yerine başka sampler ses veya drums bulabileceğin aletler içerisnde pa 80 varr bende pa600 var ilk alanlardanım ALLAH a şükür hala taş gibi kullanıyorum,saygılar.

Arkadaşım, üç aşağı beş yukarı denk cihazları sorarsan insanlara herkes bir şeyler söyler elbette. Pa80 mi 800 mü dersen, herkes 800 der. Ama 80 mi or700 mü dersen herkes kendi beklenti ve tecrübelerine göre anlatır.

Neyse düğün için pa80 derler genelde düğün çalan arkadaşlar. Sound sert, sahneye daha uygun. İyi bir kart ve temiz olması şart ama. Benim düşüncem bu.

or 700 de kullanmış biri olarak düğün işinde korgtan şaşma derim.tabi bu benim fikrim.temizini bulursan pa80 al derim.

Bu saydigin 3 cihazinda temizini bulman veya tamir gormemisini bulman imkansiz,bana kalirsa ilk tercih pa600 olur,imkanin daha azsa yeni nesil mp3 lu dante tr al kurtul derim...bu yazdiklarin tas gibi aletler ama artik miyadlari doldu....

paran yetmiyorsa borç bul bişey yap saydığın o 3 aleti değil pa600 al.
pa600 senin söylediklerinden çok çok daha ilerde bi alet.
96 mb ram
mp3 board üstünde. (ben hiç kullanmadım ama belki bi gün işe yarar)
hafif ve küçük taşıması kolay
diğer aletlere göre belki ilk başlarda tuşlar falan kalitesiz ve küçük gibi görünebilir ama bir haydar dümen atasözü derki büyüklüğü değil işlevi önemli :)
kısacası pa600 al keyfine bak.
pa600 fiyatına pa800 de bulabilirsin
ama bulduğun pa800 64 mb olacak. 256 mb ram taktırmak istersen 300 TL
mp3 board taktırmak istersen sanırım 600 TL
sağlam iyi bi setle yukardaki arkadaşında dediği gibi pa3x kalitesini pa600 le yakala
sözün özü
pa600
pa600
pa600

Canım benim beni de dinlersen PA-600 al derim. Evet PA-80 çok güzel bir alet lakin yenilenen teknoloji gerisinde kalınca rafa kalktı. Disketler ile yüklemeleri yapıldığından dolayı bitti gibi bir şey disketler de kalktı bulmak ta zor diğerleri de buna keza aynı teknoloji ürünleridir. PA-600 ÇİN üretimidir tuşeleri biraz küçüktür plastik kalitesi çok iyi olmamasına rağmen içerdiği teknoloji sayesinde yok satıyor. İçi bomboş içinde uydu anteni dekoderi misali bir kutu var başka bomboş içini görsen alayım demezsin lakin süper bir alet. Yeter ki vidalarını fazla açma takma. açar takarsan tez yalama olup düşerler dikkat et. Kolay gelsin. Saygılarımla,

Kolay gelsin ustam

Ustam bende söyle söyleyebilirim pa600 gercek alabilecegin org olabilir alirsanda uzun zaman seninle beraber olur tabiki madi acisindan yok diyorsan tavsi edebileceim dante tr olur
bu iki orgu neden tavsi etime gelince korg zaten aldi basini gidiyor dante tr de ustalarin bizlere gerekse ritim gerekse ses yaptiklari icin seni sahnede geride birakmiyacak oldugu icin söylüyorum (dante tr de saz dan zurnaya kadar hersey var)

benim sana tavsiyede bulunabilecegim suan piyasaadaki orglar bunlardir
ama yok saydiklarindaki orrglardan birini illaki diyorsan pa80 veyada or700 diyebilirim pa80 e cok dikatle incelemeni tavsiye ederim temizini bulabilmen cok zor

saygilarimla