• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Ritm

• Konbuyu başlatan ilket
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 4
  • Görülen : 1K
Enst.
Casio
Arkadaşlar merhaba
Elimde eski casio ct 625 orgla amatör şekilde öğrenmeye başladım.Sağ el sol el akor basmaya başladım.Fakat hangi ezgiye hangi ritm vereceğim onu beceremiyorum.Yardımcı olabilir misiniz?

Değerli kardeşim aldığın kllavyeyi netten baktığımda üzerinde türk ritimlrinin bulunmadığını gördüm.Bu klavyede yabancı ülke ağırlıklı bir klavye.Klavye diyorum ama çok kullanışlı bişey gibi gelmedi akor parmak çalışması için eh işte diyebilirim.Fakat bununla çok fazla türk ezgilerini yapma şansın yok ama başlangıç olarak örneğin 2/4 ritimlere disco (kasap havası) slow şarkılara beat(dans şarkıları) 4/3 şarkılara wals (duydumki unutmuşsun.istanbul sokakları) gibi örnek verilebilir.Parmak çalışması yapılabilir.Parmak çalışması ve ritimler hakkında youtube kanallarında çok videolar var.Biryolun başındasın ama çok iyi bir yolun başındasın.Yürümeyi öğren sonra koşmayı sonra zıplamayı en son uçarak gideceksin.Sana başarılar..

Değerli kardeşim aldığın kllavyeyi netten baktığımda üzerinde türk ritimlrinin bulunmadığını gördüm.Bu klavyede yabancı ülke ağırlıklı bir klavye.Klavye diyorum ama çok kullanışlı bişey gibi gelmedi akor parmak çalışması için eh işte diyebilirim.Fakat bununla çok fazla türk ezgilerini yapma şansın yok ama başlangıç olarak örneğin 2/4 ritimlere disco (kasap havası) slow şarkılara beat(dans şarkıları) 4/3 şarkılara wals (duydumki unutmuşsun.istanbul sokakları) gibi örnek verilebilir.Parmak çalışması yapılabilir.Parmak çalışması ve ritimler hakkında youtube kanallarında çok videolar var.Biryolun başındasın ama çok iyi bir yolun başındasın.Yürümeyi öğren sonra koşmayı sonra zıplamayı en son uçarak gideceksin.Sana başarılar..
Üstadım çok teşekkür ederim

Üstadım çok teşekkür ederim
Üstad bu klavyeyi yaklaşık 30 küsür sene önce dedem almıştı.Sandıkdan çıkarttım.:))Çok eski bir teknoloji.Uygun bir giriş seviyesi için türk ezgileri çalabilceğim bir cihaz önerirmisiniz?

Tabi bütçene göre temiz bulabilirsen pa 80 yada pa 800 olmadı yamaha or 700 ve daha nice modeller.Tabi birde bunların prof teknolojik olanları var ama malüm fiyatlar oldukça yüksek.Başlangıç için bence mükemmel aletler.Ben 800 kullanıyorum.Parada kazandırır.Herzamanki ata sözümle kapatayım.Avcı iyi ise tüfeğin pek bir önemi yok.